ביקורת סרט: שעתם היפה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אירועים ותיירות בישראל
16:16 08/08/17

ביקורת סרט: שעתם היפה

סרט חדש בקולנוע: תסריטאית צעירה נשלחת לרומם את המורל הבריטי בזמן הבליץ׳ ולשכנע את האמריקאים להצטרף למלחמה

סיפורם של צוות – במאי, תסריטאית וצלם – שנשכר על ידי הממשלה הבריטית כדי להכין סרטים להעלאת המורל של העם בתקופת מלחמת העולם השנייה, בעיצומו של הבליץ.

"שעתם היפה" – Their Finest סרטה של לונה שרפיג ("לחנך את ג׳ני" ו-"יום אחד"). הסרט מתרחש בלונדון בשנת 1940 במהלך הבליץ׳. בעוד הפצצות המשיכו להרעיד את לונדון, אנשים רבים גוייסו להלחם בחזית, ואלה שנותרו מאחור, בעיקר נשים, ילדים וקשישים נזקקו ל"אסקפיזם" שתשפר את מצב רוחם והקולנוע הפך למקור לאופטימיות.

קתרין קול היא צעירה, נשואה מגולמת על ידי ג׳מה ארטרטון ("קוונטום של נחמה " ו-"תמרה דרו"), מועסקת בכתיבת דיאלוג נשי לסרטי תעמולה ממשלתיים שנועדו לשקף את מצב הרוח החדש של האומה, הידוע בשם "Slop", כדי ל"הזריק" אנרגיה חיובית לכוח העבודה של הנשים שצמח במהירות.

היא משתפת פעולה עם תסריטאי בשם בקלי (שמגלם סם קלאפלין ב"ללכת בדרכך" ו-"משחקי הרעב"). יחד הם עובדים על סיפור פטריוטי של אחיות תאומות שיצאו לים בסירה ישנה להצלת חיילים פצועים בדנקרק. קתרין מגלה במהרה כי ההצלה ההרואית היא המצאה, אך עם מחויבותה לשיפור המורל הלאומי, היא כותבת את הסיפור בצורה שאנשים היו רוצים לשמוע. הסרט גם נועד לשכנע את אמריקה להצטרף למלחמה. קתרין התסריטאית הופכת פופולרית ו"נכס" לנציבות המידע אשר אמורה לאשר את כל התסריטים מראש.

בעוד בעלה אמן המלחמה אלס (מגולם ע"י ג׳ק יוסטון, "אימפריית הפשע" ו-"חלום אמריקאי") נשאר בבית היא נשלחת להפקת הסרט בחוף הדרום מערבי. צוות השחקנים בראשות אמברוז היליארד (ביל ניי, מ"אהבה זה כל הסיפור" ו-"הארי פוטר"), לאחר שהוא מקבל בקנאה ונטירת טינה את העובדה שהוא כבר אינו יכול לשחק תפקיד של דמות רומנטית מובילה. בזמן הצילומים קתרין ובקלי ממשיכים לבלות ביחד בסט הצילומים וגם מחוצה והם מתקרבים אחד לשני. הסרט מלווה את קתרין, התסריטאית בצוות, ואת הדרך שלה להתבטא בקבוצה שמורכבת כולה מגברים. הסרט הוקרן בפסטיבל טורונטו וזכה לשבחים מהקהל והביקורות.

"שעתם היפה" הוא סרט בעל מבנה יפהפה עם סיפור רב שכבתי. צוות השחקנים נהדר, וכל פרט מן התלבושות והסצנות – נוסטלגי להפליא ובריטי מאוד. מלבד מבטא וולשי מטושטש במקצת בסצנות מסוימות, ג׳מה ארטרטון נהדרת בהצגתה של קתרין והקשר בין הדמות שלה לבקלי הוא משכנע ועוצמתי. ביל ניי בהופעה מצחיקה שכמעט גונבת את ההצגה והופעה של אדי מארסן כסוכנו של אמברוז (ביל ניי). סרט מקסים, מצחיק ומהנה.

דנה לוי היא מבקרת קולנוע בלונדון
MOVIE TITLE: Their Finest
CAST: Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy, Richard E Grant, Jack Huston, Eddie Marsan, Helen McCrory
DIRECTOR: Lone Scherfig
DISTRIBUTOR: Lionsgate
UK RELEASE DATE: 21st April, 2017
ISRAEL RELEASE DATE: 25 May 2017
CERTIFICATE: 12A
IMAGES COPYRIGHT: Lionsgate

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *