הטובים לטיס

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(28/04/23- 00:01)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
קולנוע בלונדון
06:00 06/06/22

הטובים לטיס

אחרי שלושים ושש שנים בהתהוות ועיכוב של שנתיים בגלל הקורונה, סוף סוף אנחנו יכולים להתענג על הפלא זה שנקרא 'אהבה בשחקים: מאווריק״. סרט טופ? לא נכחיש זאת

מה לעשות בלונדון, אנגליה, בריטניה - ביקורת סרט: אהבה בשחקים: מאווריק
עדיין חתיך, טום קרוז בתור מאווריק

לאחר יותר משלושים שנות שירות כאחד הטייסים הבכירים של חיל הים, פיט "מאווריק" מיטשל (טום קרוז) נמצא בדיוק במקום אליו הוא שייך: בשוליים של חיל הים, עובד כטייס ניסוי אמיץ ומתחמק בקביעות מהקידום בדרגה שיקרקע אותו. מאווריק מטיס עבור חיל הים מכונות מעופפות חדשות, לרוב חזקות ולעתים טמפרמטניות, תמיד קצת מטורללות.

מאווריק נקרא לחזור ל'טופ גאן' למשימה מיוחדת הדורשת כישורים של טייס מיוחד. סוג של משימה שטסים לעתים רחוקות הכוללת גם טיסה בגובה נמוך במיוחד. המשימה הזו כמובן מסוכנת מאוד ודורשת רמה גבוהה של מיומנות ומאווריק הוא הטייס הפעיל היחיד שטס משימה כזו בעבר. אבל מה, חיל הים מבקש ממנו לחזור לטופ גאן לא כדי להטיס אותה, אלא ללמד קבוצה של טייסים ימיים צעירים איך לעשות את זה.

מאווריק חטף קריזה לא מעט פעמים במהלך תקופתו בצי. הוא נזכר בזה כשהאדמירל צ'סטר "האמר" קיין (אד האריס) אומר לו ש"העתיד מגיע. ואתה לא חלק מזה". אבל למאווריק יש חברים במקומות גבוהים. ׳אייסמן׳ (ואל קילמר), שפעם היה יריבו של מאווריק אבל הפך לחברו הטוב בסרט המקורי, הוא עכשיו אדמירל עם ארבעה כוכבים משלו, והוא יודע שמאווריק הוא הטייס היחיד עם המומחיות והתעוזה הדרושים כדי לאמן את היחידה המיוחדת הזו וכדי להשלים את המשימה החשובה.

בלב הסיפור החדש עומד הסכסוך בין מאווריק לאחד מאותם טייסי טופ גאן הצעירים, סגן בראדלי "רוסטר" בראדשו (מיילס טלר). ההיסטוריה של מאווריק ורוסטר עמוקה: רוסטר הוא בנו של חברו הטוב והמנוח של מאווריק ושל ה-RIO (קצין יירוט המכ"ם), סגן ניק "גוס" בראדשו, שנהרג בתאונת אימונים בסצנה מהסרט המקורי שעשתה טראומה לכולנו. עכשיו הוא מתחבר אליו מחדש ומערכת היחסים השבורה שלהם מקבלת תפנית לטובה בצורה הכי דרמטית שאפשר.

סרט קולנוע בלונדון, אנגליה, בריטניה - ביקורת על אהבה בשחקים: מאווריק

זוכרים ששמה מוזכר בסרט המקורי? כי אנחנו לא

בשטח, בינתיים, מאווריק שוב נכנס לחייה של פני בנג'מין (ג'ניפר קונלי), דמות שאולי במקרה תיזכרו ששמה הוזכר איפשהו במהלך הסרט המקורי. אם חד הורית, הבעלים של מועדון 'טייסי ההארד דק'. פני ומאווריק ניהלו רומן קצר כשהיו צעירים והציתו מחדש את מערכת היחסים כמה פעמים במהלך השנים. אבל סוף סוף הופיעו מחדש זה בחייו של זה בזמן הנכון. מערכת היחסים שלהם על המסך עובדת ממש טוב והקשר ביניהם מרגש ומהנה. הדבר מוסיף גם צד רגשי למאווריק ומעניק לדמות שלו רגישות שלא ממש ידענו שיש לו.

הקישורים לקווי עלילה ודמויות מהסרט המקורי שזורים בצורה חכמה מאוד בסרט הזה ומכניסים דמויות ישנות לפריים כמו הבן של גוס ו'אייסמן'. הנוסטלגיה של הסרט הראשון זולגת אל המסך – עזרה גדולה לכך היא העובדה שטום קרוז בן ה 59 נראה מדהים ולא כל כך שונה מאיך שהוא היה נראה באייטיז, חתיך הורס עם משקפי הטייסים והאופנוע שלו.

ישנה רק סצנה אחת של מאווריק ו'אייסמן אבל היא מכניסה לצופה אגרוף בבטן. אם עקבתם אחרי הקריירה של ואל קילמר אתם בוודאי יודעים שבחיים האמיתיים הוא נאבק בסרטן הגרון שאילץ אותו לעבור ניתוח פיום קנה שעלה לו בקולו. הדבר הותאם בחוכמה רבה וברגישות גדולה לקו העלילה של הסרט הנוכחי. מאווריק ואייסמן הם כעת חברים טובים ואייסמן תמך בקריירה שלו. אתם תילחמו בדמעות בסצנה הזו.

יש בסרט גם כמה דמויות חדשות מעניינות כמו ג'ון האם בתור האדמירל "ציקלון" סימפסון שעושה כל מה שהוא יכול כדי לנסות לגרום למאווריק להיכשל, והמתגייסים החדשים הצעירים שמוסיפים לכל זווית חדשה, רעננה. אם לא ראיתם את הסרט המקורי הפרק הנוכחי עדיין עובד היטב כסרט עצמאי אבל ההתייחסויות הנוסטלגיות למקור יהפכו אותו למיוחד עוד יותר אם הייתם מעריצים שלו.

ביקורת על הסרט אהבה בשחקים: מאווריק - קולנוע בלונדון, אנגליה, בריטניה

רצוף אקשן מתחילתו ועד סופו

"אהבה בשחקים: מאווריק" הוא סרט מרגש, מהנה, רגשי ועתיר אקשן מתחילתו ועד סופו. קטעי הטיסה מדהימים. אם אתם מרגישים צורך במהירות, וודאו שאתם צופים בזה על מסך IMAX כדי שמטוסי הסילון האלה יקרמו עוד וגידים בארבע מימדים. גם הפסקול נהדר, עם שיר כותרת אפי של ליידי גאגא. הסרט הזה יעצור את הנשימה שלכם, מבטיחה.

"אהבה בשחקים: מאווריק" יצא לאקרנים בשישי ה -27 למאי והוא מוצג בכל רשתות הקולנוע הגדולות.


אולי תאהבו לקרוא גם כתבה על המלצות מה לעשות בלונדון:

מה לעשות בלונדון: עד אוקטובר 2022

 

מצאתם טעות?
תגיות : אד האריס, אהבה בשחקים: מאווריק, אייסמן, ביקורת קולנוע, בתי קולנוע בלונדון, ג'ניפר קונלי, האדמירל "ציקלון" סימפסון, המלצות קולנוע, ואל קילמר, טום קרוז, טופ גאן, טופ גאן 2, ליידי גאגא, מאווריק, מיילס טלר, סרט חדש בקולנוע, סרטי קולנוע בלונדון, סרטים באנגליה, סרטים בבריטניה, סרטים בלונדון, פני בנג'מין, פסטיבל סרטים בבריטניה, פסטיבל סרטים בלונדון, פסטיבל קולנוע בלונדון, ציקלון סימפסון, קולנוע, קולנוע באנגליה, קולנוע בבריטניה, קולנוע בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *