אפקט הפחד

איך להתחפש בלי להתאמץ. שיטות פשוטות ליצירת אפקטים שיכולים להפוך השנה את המראה הפורימי ללהיט.

היתרון ביצירת אפקטים על פני השקעה בתחפושת שלמה היא שאפשר להתלבש רגיל ובאמצעות תושייה וחומרים ביתיים ליצור מראה ייחודי ומעניין. משהו שמתאים יותר לילדים הגדולים ולמבוגרים שלא ממש רוצים להתחפש אבל לא רוצים להרגיש לא-שייכים במסיבות פורים או בקריאת המגילה.

אז מה יש בבית שיכול לשמש אותנו?

פקק שעם

אותו פקק ישן וטוב שנחלץ מבקבוק היין וברוב המקרים מושלך לפח. באמצעות מצית מבעירים את הפינה היבשה של הפקק ודואגים שהאש תאחז בשעם. נותנים לראש הפקק לבעור במשך מספר שניות עד שהוא משחיר ומתנפח. נושפים לכיבוי וממתינים לצינון. כעת יש לנו פחם לציור על הפנים והגוף. הפחם יכול לשמש לציור זקן או גבות עבותות של פיראט, שפם של גנגסטר, השחרת פניו של כורה פחם, ציור הסוואה ללוחם SAS ועוד. יורד בקלות במים.

מוצץ

כן, המשתיקול של התינוק. גוזרים את החלק העליון של ה'בועה' שבקצה – תשובה טובה למספר שימושים: אפשר למשל לתחוב אותה לנחיר ליצירת אף שבור ועקום. רק לוודא שזה לא נכנס עמוק מדי… אם מוסיפים הצללה למקום השבר זה מגביר את האפקט ונראה אמין למדי. השעם השרוף מצוין להצללה זו.

אפשר להדביק את ה'בועה' באמצעות דבק ריסים בכל מקום על הפנים או הגוף ליצירת שלפוחית נפוחה ודוחה. כדאי להוסיף אדמומיות סביב השלפוחית, באמצעות סומק רגיל, למראה מודלק.

אפשרות נוספת: להדביק את הבועה במרכז המצח ליצירת עין שלישית. מציירים את צורת העין מסביב בעפרון איפור שחור, ממלאים את השאר בלבן ומוסיפים אישון שחור במרכז. לא לבעלי לב חלש!

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

תחבושות

תחבושות מכל הסוגים יכולות לשמש ליצירת מראות של פגיעות, החל מפגיעת ראש/עין/אוזן/זרוע וכלה בראש, שמכוסה כולו בתחבושות כשרק העיניים מציצות כמו מומיה. לתבל בצבע אדום. המהדרין יחשפו רק עין אחת…

פלסטרים, סלוטייפ ומדבקות

נכון שלא כולם אוהבים להדביק פלסטרים על העור. זו לא ההדבקה כמו ההסרה הכואבת! אבל מי שמחפש קישוטים מהירים וקלים יכול להשתמש בכל מה שעומד לרשותו בבית: סלוטייפ שקוף על העפעף לעצימת העין יעניק מראה מעוות. לצבעי מלחמה מהירים, למשל של אינדיאני או לוחם קומנדו ניתן להשתמש באיזולירבנד בשלל צבעים (להשיג בחנויות לחומרי בניין ובחנויות 'הכול בפאונד'). העיגולים הדביקים הקטנים שמשמשים לאיחוי החורים בניירות משרדיים יכולים לשמש למגוון רחב של קישוטים, בעיקר אם צובעים אותם קודם בטושים צבעוניים, והמדבקות של הילד ירעננו גם את הפרצוף המשעמם ביותר.

וכמובן – איפור אישי

האיפור של אמא (או הרעייה) יכול לשמש ליצירת אפקטים נהדרים: צללית כחולה או סגולה בגוון מאט תיצור 'פנס' אימתני וכואב למראה, מייק-אפ בהיר יתרום למראה חולני וחיוור, ועפרון שפתיים אדום יכול לשמש גם לציור עורקים וגם לעיניים חולניות (פס אדום בתוך העפעף התחתון ומתחת לריסים התחתונים יעשה את העבודה). עפרון שחור יכול לשמש לציור שיער-פנים, רישומים ביפנית או לכלוך השיניים. כיד המלך והדמיון.

קישור לכתבה שפרסמתי לפני שנה על איפור לפורים:

http://www.alondon.net/index.php?action=show&type=news&id=683

©כל הזכויות שמורות

דובי פריגר

BA (Hons) Make-up Artist

www.incognito-fx.com

כתבות נוספות של דובי פריגר