אמן הפלוצים הישראלי בחצי הגמר של בריטנ'ס גוט טאלנט!

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
טלוויזיה, ישראלים בלונדון ובבריטניה, מוזיקה
16:34 26/05/19

אמן הפלוצים הישראלי בחצי הגמר של בריטנ'ס גוט טאלנט!

חשבתם שמוזיקה עם ידיים אפשר ליצור רק במחיאות כפיים? גיא פירסט מצא דרך להפוך אותן לכלי נגינה מסוג אחר. ביום שלישי הקרוב תוכלו לראות אותו לייב בשלב חצי הגמר של תחרות הכישרונות הפופולרית של ITV – "בריטניה גוט טאלנט"

גיא פירסט - הישראלי שהגיע לחצי הגמר בתוכנית בריטנ'ס גוט טאלנט
בסוף ארבעת השופטים עמדו על הרגליים. גיא פירסט ב"בריטנ'ס גוט טאלנט". תצלום באדיבות סלקום tv (שמשדר את התוכנית בישראל)

מי שראה את התוכנית השנייה בשלב האודישנים של התוכנית "בריטנ'ס גוט טאלנט" בחודש אפריל, בטוח חשב שזו בדיחה או שמדובר בעוד מישהו שרק חושב שיש לו כישרון. עולה אל הבמה איש צעיר עם משקפיים, חיוך ומבט מרוצה. הוא נראה קצת יותר כמו מתכנת בחברת סטארט-אפ מאשר מוזיקאי. ואז הדיאלוג הרגיל של המועמדים עם סיימון קאוול:

סיימון: מה שמך בבקשה?
גיא: קוראים לי גיא פירסט.
סיימון: מאיפה אתה, גיא?
גיא: אני מישראל.
סיימון: קול. למה באת להופיע בבריטנ'ס גוט טאלנט?
גיא: ובכן, זה קהל בינלאומי ואני רוצה להפוך לבינלאומי. אני אוהב להופיע על במות וזו חתיכת במה.

אחרי סצנה של ראיון עם גיא מאחורי הקלעים, רואים אותו מתכונן ברצינות ואז מתחילים הצלילים של Take on Me כשגיא רוקד על הבמה תוך שהוא משמיע רעשי נודים עם הידיים. משם הוא עובר למנגינות של עוד שני שירים מהאייטיז: Ghost Busters ו-Eye of the Tiger. בהתחלה הפרצוף של סיימון לא נראה ממש מרוצה, אבל בהמשך הוא כבר לא יכול לעצור את הצחוק. בסוף ארבעת השופטים עמדו על הרגליים.

דיוויד ווליאמס: אחד מהדברים הכי טובים שאי פעם ראיתי ב"בריטנ'ס גוט טאלנט". זה כל כך מטופש, אבל כל כך כייפי.
סיימון קאוול: לגבי מה שאתה עושה – זה הכי טוב ששמענו עד עכשיו. את חלק מההחלטות אני מבסס על מה שיאהב הבן שלי, אריק. ואני יודע שאתה תהיה המופע המועדף עליו בתוכנית הזאת הלילה. באמת.

צפו בנפיחות של גיא פירסט באודישן לבריטנ'ס גוט טאלנט:
סיימון אמר: כן

אחרי אותה הופעה, גיא קיבל מהשופטים 4 פעמים "כן" ועבר לשלב הבא. אמש שודרה תוכנית נוספת של בריטנ'ס גוט טאלנט, שבה השופטים נאלצו לסנן את כל אלה שעברו את האודישנים ולבחור מי יופיע בשידורים החיים בשבוע הבא – בשלב חצי הגמר. אתמול הודיעו לגיא שהוא עבר, ותוכלו לראות אותו כאמור בתוכנית שתשודר ביום שלישי. בינתיים נראה שהוא מבלה בנעימים בלונדון. מי שעוקב אחריו באינסטגרם יכול לראות איך הוא מדבר אל ברווזים, עושה סלפי ברבור בהייד פארק או מצטלם כמו אסיר שמחזיק בשלט שמברך אותו על ההעפלה לחצי הגמר.

לא יכולים להתאפק (…) עד יום שלישי? בעמוד הפייסבוק של גיא – State of the Fart – תוכלו לראות סרטונים פרודיים מצחיקים (שהוא עורך בעצמו) לשירים פופולריים עם התייחסות כמובן לזיופים של מדונה באירוויזיון והסיום המאכזב של "משחקי הכס". הוא גם עולה שם לשידורים חיים ומנגן שירים לפי בקשות הצופים.

גיא משחרר גם סרטונים ביוטיוב. אפשר לראות בערוץ שלו מפגשים עם חברי להקות מטאל, שבהם הוא מבצע בפניהם את השירים שלהם. בסרטון הבא תוכלו לראות את התגובות הקורעות של להקת "בהמות", במיוחד המבטים העצבניים שנועץ בו המתופף.

פירסט – הפלצן הראשון בתוכנית?

זה נראה מקורי, אבל גיא הוא לא הראשון שמופיע עם פוקים. השיטה הזו נקראת מנואליזם (Manualism) – אמנות ייחודית של השמעת צלילים באמצעות לחיצת אוויר בין כפות הידיים. אפשר לראות בארכיון האינטרנט מנואליסטים אחרים שעושים את זה המון שנים. אחד המפורסמים באמריקה הוא לדוגמה, ג'ון טוומי, שהופיע בתוכנית של ג'וני קרסון עוד בשנות ה-70'.

היה גם מנואליסט בריטי אחד בשם ג'ם סטרייד שבאותה תוכנית (בריטנ'ס גוט טאלנט), בדיוק לפני 10 שנים, סיימון קאוול פסל אותו תוך כמה שניות. "זה היה מטופש", אמר לו אז סיימון בעצבים, והסכים שזה לא משהו שצריך להופיע איתו מול משפחת המלוכה בגמר.

אז מה גרם לסיימון להתרכך הפעם? הבן שלו, כמו שהוא אמר, וגם כנראה בזכות העובדה שגיא פשוט מבדר. בניגוד למועמד ההוא מלפני עשור שלא ממש זז וניגן בלי ליווי, קשה שלא לצחוק מהבעות הפנים והמבט הציני-רציני ומתנועות הרגליים והראש המוגזמות של גיא כשהוא מפזז על הבמה. הוא לא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות, אבל כן הולך עם הטיפשות הזו עד הסוף. נראה שבינתיים זה משתלם! נחזיק לו אצבעות.

תראו איך סיימון קאוול פוסל מיד את ג'ם סטרייד, שהראה את אותה יכולת:
מצאתם טעות?
עלונדון - האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת

מערכת האתר

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

לכתבות נוספות של מערכת האתר
תגיות : בריטניה גוט טאלנט, בריטנס גוט טאלנט, גוט טאלנט בריטניה, גיא פירסט, גיא פירסט בבריטנס גוט טאלנט, דיוויד ווליאמס, ישראלי בבריטנס גוט טאלנט, מנואליזם, מנואליסט, סיימון קאוול
יכול לעניין אותך