מה יש להצ"ע עוד להציע

פגשנו את נעם ריף, שליח הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית (הצ"ע) בבריטניה, לשיחה מסכמת על חצי שנה של פעילות, ורצינו לשמוע ממנו מה נעשה, ובעיקר מה מתוכנן להמשך

נעם, מה חדש?

“לשמחתי התכניות עליהן סיפרתי לפני כמה חודשים בראיון לאתר “עלונדון" התחילו ברגל ימין. בית העם, בית הספר של יום ראשון, סיים את הטרם הראשון עם כמות ילדים שהפתיעה אפילו אותנו. אנו מפעילים חמש כיתות עם כמעט 80 ילדים ועוד מספר לא מבוטל של ילדים ברשימת המתנה. מעבר ללימודי העברית שמתקיימים בכל שבוע, קיימנו הצגה לכל המשפחות וחגגנו מסיבת פורים גדולה. "תכנית 'מתחברות', תכנית בת מצווה לבנות ואמהות, התחילה עם שבע בנות שחוגגות השנה בת מצווה. קיימנו עם האמהות מפגש היכרות, ובסוף אפריל נערך מפגש מרגש מאוד בזום עם כל הסבתות, שזכו לקבל משלוח פרחים הביתה וסיפרו לנו על חגיגות בת המצווה שלהן לפני יותר מ־ 50 שנה.

"התחלנו שנת לימודים נוספת עם כמעט 30 אולפני עברית בכל רחבי אנגליה והשתתפנו בפסטיבל הצגות ילדים בעברית שאורגן ע"י JNF וצמח הפקות. במסגרתו התקיימו הצגות בבית העם, לתלמידי האולפנים ובמספר בתי ספר, קיימנו כנס בנושא אנטישמיות עם נציגות של כלל הארגונים היהודיים שעוסקים בנושא, ועוד מגוון רב של פעילויות והרצאות. בנוסף, כמות השליחים שלנו גדלה וכיום יש לנו משפחות בלונדון, מנצ'סטר, ליברפול, לידס, גלזגו ודבלין, משפחות של שליחים נפלאים מישראל שעושים עבודה נהדרת בלהביא את ישראל לבתי הספר, בתי הכנסת ולקהילות בהן חיים ופועלים".

אירועים לילדים ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה - ההצגה בגדי המלך החדשים

ההצגה בגדי המלך החדשים

לפני יום העצמאות נציין בלונדון את יום הזיכרון. ספר לנו על התוכניות שלכם

“התקופה שתחילתה ביום השואה וסיומה ביום העצמאות ובמהלכה מציינים ומזכירים את התהליך שעבר העם היהודי משואה לתקומה היא תקופה בה יש הרבה אירועים בארץ ומחוצה לה. לציון יום השואה תכננו ביחד עם עוד מספר גופים הקרנה של סרט שמספר את סיפורו של שורד שואה שהצטרף לפרטיזנים ולאחר הסרט שיחה עם בתו שהפיקה את הסרט ועם העורך שגר בלונדון. "ביום הזיכרון אנו מציעים שתי תכניות חדשות לקהילות ולאנשים פרטיים פה בלונדון. במסגרת התכנית הראשונה אנו קוראים לאנשים שמעוניינים לארח חברים ולשמוע אחים שכולים מספרים על האחים שנפלו (בדומה ל'זיכרון בסלון").

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

"התכנית השנייה היא בשיתוף עמותת 'רצים לזיכרם' במסגרתה כל אחד יכול לרוץ לזכר אחד או אחת מחללי צה"ל. אנו מקווים שבודדים, משפחות וגם קהילות, בתי ספר ותנועות הנוער ישתתפו במיזם הכל כך מיוחד הזה, ולמרות שאין פה צפירה ולא הולכים לבתי עלמין, נצליח כולנו להרגיש חלק מהחוויה הכל כך ישראלית של יום הזיכרון.

"בערב יום הזיכרון תשדר ההסתדרות הציונית העולמית בשידור חי את טקס הזיכרון 'הלב עוד שם', טקס שמתמקד במשפחות שכולות שחיות בתפוצות. וכמובן שנחגוג מסיבת עצמאות קהילתית לכל המשפחה ב'בית העם' עם הפעלות, ריקודים ומוזיקה ישראלית".

יום הזיכרון בלונדון, אנגליה, בריטניה

הלב עוד שם – הטקס המרכזי

נשמע מבטיח מאוד, אילו עוד תכניות יש לכם?

“בתחילת מאי במסגרת פסטיבל ‘סרט' הוותיק, נקרין סרט ישראלי מיוחד מאוד לבתי הספר התיכוניים בלונדון. לאחר הצפייה בסרט נקיים שיחה עם התלמידים, ויש עוד כמה מרצים מעניינים שאנחנו מתכננים להביא לאנגליה, אבל את זה נשמור לפעם הבאה..""
איך אפשר לדעת על התכנים שלכם המיועדים לישראלים שחיים בעולם?

"מי שהגיע להופעה של אברהם טל שאורגנה ע"י 'שלנו' זכה לקבל פותחן בקבוקים עם QR לאתרי המדיה שלנו, ומי שלא הגיע מוזמן להיכנס לכתובת https://qrco.de/bcZsjb".

לסיום, מה תאחל למדינת ישראל?

"מדינת ישראל היא מדינה צעירה אך עם היסטוריה ומורשת שלא מביישות מדינות ותיקות הרבה יותר. אנו לאחר קצת יותר משנתיים  של מגיפה עולמית ובמהלכה של מלחמה נוראית באירופה. הייתי רוצה לאחל למדינה, לאזרחיה ולעם היהודי כולו שתמיד נמשיך ליצור, ליזום, לחלום ולמצוא את המאחד והמלכד".

נעם ריף, שליח הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית (הצ

שתמיד נמשיך ליצור, ליזום ולחלום. נעם ריף

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת עלונדון
תגיות:
ֿ
אירוע לישראלים באנגליה
אירוע לישראלים בבריטניה
אירוע לקהילה הישראלית בלונדון
אירוע לקהילה הישראלית לונדון
אנגליה
אנטישמיות בלונדון
בריטניה
ההסתדרות הציונית בלונדון
ההסתדרות הציונית העולמית
ההסתדרות הציונית העולמית באנגליה
ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה
ההסתדרות הציונית העולמית בלונדון
יום הזיכרון בלונדון
יום השואה בלונדון
כנס בנושא אנטישמיות
לונדון
נועם ריף
נעם ריף
שליח הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית לבריטניה

כתבות נוספות של מערכת עלונדון

קרא עוד