איך להגר לבריטניה לא דרך ויזת משפחה

על המסלולים שדרכם אפשר להגר לממלכה המאוחדת ועל אלה שצריך להימנע מהם

הטור הזה נכתב תודות לאיתי. איתי התקשר אליי וביקש מידע בסיסי על הגירה לממלכה. את השיחה קיים איתי לאחר שקיבל מידע שגוי וחסר תקווה. בסוף השיחה, איתי שאל אותי כמה פעמים קיימתי את השיחה הזו. אמרתי לו שלפחות שלוש פעמים ביום בחודשיים האחרונים, אבל תודה כי הרגע נתן לי רעיון לטור החדש פה. את הטור הזה אני כותבת בלשון זכר לכבוד איתי.

איך ניתן להגר לממלכה אחרי הברקסיט ולא דרך ויזת משפחה?

כמה נקודות מקדמיות;

1. אין אפשרות לגור בממלכה כנווד דיגיטלי. כל שהייה מעבר לשישה חודשים על ויזת תייר דורשת ויזה מתאימה.

2. לא ניתן לגור בממלכה כתייר. בכל ביקור אפשר להישאר מקסימום שישה חודשים, אבל אסור בתכלית האיסור לגור דרך ביקורים דחופים. מה גם, שפרקטית זה ממש בלתי אפשרי כי לא ניתן לשכור דירה, לפתוח חשבון בנק, לרשום ילדים למסגרות פרטיות או לא, וכדומה.

3. לא ניתן לפתוח חברה בממלכה, למצוא אזרח בריטי שיעבוד חצי משרה ויעסיק אותך. זה נקרא; להערים/לרמות על/את חוקי ההגירה וזו עבירה שבגינה ניתן להפוך למסורבי כניסה לזמן ארוך.

4. כל עבודה שמקבלים בממלכה צריכה להיות אמיתית וכנה – genuine vacancy. לא מומלץ ליצור מצב שבו החברה שוכרת אותך, אתה משלם לה וכדומה. שוב, זו רמאות (ראו 3 לעיל).

5. אני רוצה לדבר גם על נישואים/זוגיות פיקטיביים כי זו עבירה חמורה ואני נשאלת על האופציה הזו, לצערי. במקרה כזה, אני עונה ואז מסרבת לטפל בלקוח. נישואים פיקטיביים הם אסורים בתכלית האיסור ושני הצדדים עלולים להיות מושפעים ממנה. ויזת נישואין/בני זוג לא נשואים דורשת שבני הזוג יהיו במערכת יחסים אמיתית, כנה ויציבה. הם גם נדרשים לגור ביחד ולהגיש הוכחות בעת בקשת ההארכה.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

אז אילו מסלולים כן אפשריים?

1. האם אתם באמת לא יכולים להגר תחת חוקי האיחוד האירופי? אם אתם נשואים או במערכת יחסים של לפחות שנתיים מלפני הברקסיט ובן הזוג הוא אירופאי שגר הממלכה מלפני הברקסיט, אז יש מצב לקבל ויזת בן זוג אירופי.

2. ויזת עבודה ספונסרשיפ – ויזת עבודה על כל שלוחותיה. הצעת עבודה ממעסיק שמחזיק ברשיון להעסיק עובדים זרים. אציין גם כי המקצועות הנדרשים התרחבו מאוד. זו כבר לא רק ויזה לעובדים משכילים בדרגות גבוהות!

3. ויזת הרחבת חברה.

4. ויזת סטארט-אפ / חדשנות.

5. ויזת סקייל-אפ (Scale-up).

6. ויזת כישרון ייחודי (טאלנט).

5. ויזת סטודנט – קבלה למוסד מוכר בממלכה כסטודנט בינלאומי. ניתן לעבוד 20 שעות בשבוע ומשרה מלאה בחופשות.

6. ויזת תייר ל-11 חודשים לשם לימוד אנגלית. הוויזה הזו לא מאפשרת עבודה כסטודנט אלא שהייה בממלכה ל-11 חודשים ואפשרות לשכור דירה.

המסר העיקרי שלי הוא שיש הרבה מסלולי הגירה לממלכה המאוחדת. עכשיו שיש לכם את המידע הכללי, יש לכם יותר כלים להחליט מה מתאים לכם ולהתייעץ עם יועץ הגירה מוסמך בממלכה.

אפרת שמש אידלסון – סוליסיטור, מתמחה בהגירה לממלכה, Branch Austin McCormick LLP.
es@branchaustinmccormick.com

למאמרים נוספים מאת אפרת‭ ‬שמש‭ ‬אידלסון
תגיות:
ֿ
איך להגר לבריטניה
אפרת שמש
אפרת שמש אידלסון
אשרה לבריטניה
אשרת הרחבת חברה
אשרת הרחבת חברה בבריטניה
אשרת טאלנט
אשרת טאלנט לאנגליה
אשרת טאלנט לבריטניה
אשרת טאלנט לונדון
אשרת עבודה לאנגליה
אשרת עבודה לבריטניה
אשרת עבודה ללונדון
אשרת שהייה לבריטניה
הגירה לאנגליה
הגירה לאנשי עסקים
הגירה לבריטניה
הגירה ללונדון
ויזה לבריטניה
חוקי ההגירה לבריטניה
עו"ד אפרת שמש אידלסון
עורך דין באנגליה
עורך דין בבריטניה
עורך דין בלונדון
עורך דין להגירה בבריטניה
עורכת דין באנגליה
עורכת דין בבריטניה
עורכת דין בלונדון
עורכת דין להגירה בבריטניה

קרא עוד