חם מדי? תערוכת הגלידה הזו תצנן אתכם

"סקופ: העולם המופלא של הגלידה" ייתן לכם להירגע מהחום ולילדים פעילויות קרירות חביבות. ביקורתערוכה

הקיץ הבריטי כבר שובר שיאים השנה ומזגנים בלונדון הם מצרך די נדיר. אז איך מתקררים? גלידות, קרחונים וארטיקים הם דרך אחת. ואם כבר לנשנש, אז בתערוכה הקיצית SCOOP: A Wonderful Ice Cream World תוכלו לא רק לטעום גלידות מיוחדות, אלא גם להתנסות בסדנה להכנת גלידה, ללקק קונוס עם גלידה זוהרת בחושך ועוד.

החוויה מתחילה בחדר ההמתנה… הם מאוד מאורגנים מבחינת הזמנים (אולי קצת יותר מדי מאורגנים) ומכניסים קבוצות קטנות בכל פעם בזמנים די מדויקים כדי לא ליצור עומס, כך שהחוויה תהיה יותר אינטימית. ואז, אחרי סרטון קצר מקדים, נכנסים אל החדר הכי שווה כשחם בחוץ – חלל ממוזג עם טמפרטורה מתחת לאפס וקוביית קרח גדולה. לקטנים זה בטח יזכיר את הפתיחה של הסרט "פרוזן"…

אטרקציה לילדים בלונדון תערוכת גלידה

החדר הממוזג הכי שווה בקיץ הזה. חדר הקרח בתערוכה "סקופ"

סדנה קצרה וחביבה להכנת גלידה

בחדר הבא לומדים על ההיסטוריה של הגלידה, שכוללת פריטים ומסמכים שאסור לגעת בהם. בתערוכה קיצית ודי קלילה, שמאוד מתאימה לילדים, אפשר היה לצפות ליותר גמישות (נגיד, העתקים של הכלים) כדי לספק את תאבונם של הידיים הקטנות לגעת. לפחות אחרי זה נכנסים למסדרון ניחוחות, שבו לוחצים על כפתורים כדי לשחרר את הריחות ובודקים אם הקטנים הם תתרנים או כלבלבים.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

אבל בהמשך המסע מגיע שיא האינטראקטיביות – סדנה קצרה וחביבה להכנת גלידה, באופן שבו הכינו פעם על ידי ערבוב של מרכיבים פשוטים ושקשוק של קוביות קרח. כל זה בהשראת שיעורי הבישול של "מלכת הקרח" אגנס מרשל. מרשל נחשבת לדמות המשפיעה ביותר בתחום הגלידה בבריטניה בתקופה הוויקטוריאנית.

אטרקציה לילדים בלונדון תערוכת גלידה

בהשראת "מלכת הקרח" אגנס מרשל. שיעור בישול בטעם של פעם

ענן וניל שמרגש את החושים

חלל אחר נותן לכם לטעות את גלידת ה"מו-פוריה" (Moo-phoria) של בן אנד ג'ריז, תוך כדי תיעוד צבעוני חי על הקיר של הפעילות שלכם במוח באמצעות מכשיר אא"ג. באותו מקום תוכלו לנשום ענן וניל שמרגש את החושים. ואז, לקראת האטרקציה האחרונה, תקבלו גביע קטן של גלידת וניל (וויפי) ותיכנסו לחדר חשוך שבו הגלידה הלבנה תהפוך לזוהרת בחושך.

יוצרי התערוכה (סטודיו "בומפאס אנד פאר") בונים על זה שיישאר לכם טעם של עוד בלשון, וביציאה (שהיא גם חלל ההמתנה לכניסה) תוכלו לרכוש גלידות בטעמים מיוחדים ולא שגרתיים בהשראה מהעבר, כמו מלפפון או שילוב  מפתיע בין מלח ים למנטה. הכרטיסים הם לא הכי זולים: £13.23 למבוגר ו-£7.11 לילד (כולל עמלה), אבל עדיין כנראה שווים את החוויה. מומלץ לבדוק באתר (הקישור למטה) את הפעילויות המתוכננות במקום בחודש אוגוסט.

אטרקציה לילדים בלונדון תערוכת גלידה

מה קורה כשטועמים גלידה. תיעוד צבעוני חי של הפעילות שלכם במוח. צילום: Marcus Peel

פרטים על תערוכת הגלידה בלונדון
SCOOP: A Wonderful Ice Cream World

מתי: עד 30 בספטמבר, 2018.
איפה: "גאסהולדר 11", קינגס קרוס, לונדון.
כתובת: Gasholders London, Gasholder 11, King’s Cross, London, N1C 4BY
כמה: £13.23 למבוגר, £7.11 לילד. קנו כרטיסים כאן.

התערוכה מתקיימת במקום הנקרא "מוזיאון המזון הבריטי" (The British Museum of Food). אבל זה לא מוזיאון שגרתי; אין לו מיקום קבוע והוא מקיים בשנים האחרונות תערוכות זמניות במקומות שונים בלונדון, כמו שוק בורו. הפעם הוא מתארח בקומת הקרקע של בניין אדריכלי מרשים, שהוקם בתוך מתקן שהחזיק בעבר מכלי גז (אחד מכמה באזור). זה די מרשים לראות את המבנים האלה, אם עדיין לא הכרתם, במתחם המתפתח של קינגס קרוס.

עדיין חם לכם? חמש דקות הליכה משם תוכלו לשחק במזרקות המרקדות של גרנרי סקוור. קראו עוד בכתבה על אטרקציות מים לילדים בלונדון.

אודי גלזר הוא <a href="https://udiguitar.com">מוזיקאי בלונדון</a> ולשעבר עורך האתר והמגזין עלונדון.

למאמרים נוספים מאת אודי גלזר
תגיות:
אטרציות לילדים בלונדון
אטרקציות בלונדון
גלידה בלונדון
תערוכה בלונדון
תערוכות בלונדון

קרא עוד