אחים לחומוס: חומוסייה חדשה בלונדון

"מה הכי חשוב בחומוס?" אני מתקילה את רונן גבעון. "האנשים שעושים אותו", הוא עונה אוטומטית. רונן וכריסטיאן מויסט, ישראלי קיבוצניק אסלי, וצרפתי עם שיק פריזאי חברו יחד להגשים חלום משותף שרקמו בין ספסלי האוניברסיטה. הם פתחו בקיץ האחרון חומוסייה בסוהו, שהפכה עד מהרה לשם דבר. השם 'חומוס ברוס' נולד אחרי שרבים חשבו אותם לאחים. במקרה או שלא - נועם, האח האמיתי של רונן, עובד במקום.

רונן חי חומוס עוד מילדותו בארץ, אך הרעיון לפתוח חומוסייה התרקם כשלמד מחשבים וכלכלה בקיימברידג'. חסרה לו החומוסייה השכונתית, והתגובות הנלהבות של חבריו במעונות שכנעו אותו שלחומוס אין גבולות גאוגרפיים. כשהוא וכריס זכו יחד בפרס יוקרתי מטעם IBM, הם החליטו לקחת את שיתוף הפעולה אל העולם האמיתי, אחרי שטעמו גם קצת משוק העבודה כשעסקו בשיווק (כריסטיאן) ובנקאות (רונן).


לפתיחה קדמו חודשים רבים של תכנון והכנות אינטנסיביות. "בהתחלה ישבנו בספרייה בקיימברידג", אחר כך במשרד קטן ליד אולד סטריט. למדנו כל מה שניתן על עסקי האוכל ובפרט על חומוס. בישלנו חומוס כל יום, ניסינו וטעמנו, עד שהגענו למתכון הנוכחי". בדרך לפתיחת מקום משלהם, הם עברו דרך מכירת חומוס בשווקים ובירידים. ובעקבות פידבק מהלקוחות, חזרו בערב לסירים ולשיפורים. המתכון הסופי נשמר בסוד וידוע רק לצמד ולערן חובב – שף אשר יובא במיוחד מישראל. כאשר נפגשתי לראשונה עם רונן, שוחחנו – איך לא – על חומוס. רונן הניח לי להשתפך באין מפריע על המתכון המשפחתי. אך כששאלתי אותו כמה טחינה הם מוסיפים, נתקלתי בחומה בצורה – זהו סוד!

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

בשעת צהריים המקום הומה אדם. פה ושם שומעים עברית, אך בהחלט לא רק. רונן מעריך כי 30 אחוז מלקוחותיו הם ישראלים. את המיקום בסוהו בחרו כדי לפנות לקהל רחב, והדבר משתקף גם בצוות העובדים הבינלאומי: ספרדייה, איטלקייה וסינית (כמו התחלה של בדיחה…). העיצוב מודרני, מואר, קווים נקיים. הצבע השולט – אדום. כמעט כל העיצוב נעשה על ידי האחים. בלב המסעדה, שני כדי מתכת אוריינטליים ומרשימים שהובאו ממצרים.


התפריט פשוט ובסיסי – חומוס, תוספות, ועוד קצת חומוס. מגוון התוספות משתנה כמעט באופן יומי כדי לשמור על העניין. והכי חשוב – בעשרה פאונד יוצאים שבעים, כמו בבית. החבר'ה פנאטיים לגבי האוכל שלהם. בסוף כל יום, השאריות נתרמות, באופן מאורגן, וגם לחסרי-בית מהשכונה. להומלס הבית למשל, טעם מעודן ודרישות קולינאריות מפותחות. הוא נוהג לחלק לצוות הוראות לגבי המנה היומית. נו טוב, אחרי שנתיים בתוך סיר של חומוס, רונן עדיין מוריד מנה כל יום. גם כריסטיאן. ואפילו השף, ערן.

פרטי החומוסייה בלונדון

Hummus Bros – פתוח שני עד שבת מ-11 עד 11.
כתובת: 88 Wardour Street, London W1F 0TJ
טלפון: 020-7734-1311
www.hbros.co.uk

כתבות נוספות של ענת אל-חלל

קרא עוד