אזהרה: אל תקנו כרטיסים מהאתר Viagogo

השרה הבריטית לענייני דיגיטל מרגוט ג׳יימס הזהירה לא לרכוש כרטיסי יד שנייה מהאתר ״ויאגוגו״, לאחר שלא עמדו בדרישה של הרשות הבריטית לתקנים בפרסום. גם אד שירן נאבק נגדם

״אם אתם לא יכולים לקנות כרטיס לאירוע מהמקור הראשי. יש ארבע אפשרויות. רק אל תבחרו ב-Viagogo – הם הכי גרועים״, כך אמרה היום השרה בתחנת הרדיו ״בי-בי-סי 5 לייב״. ״ויאגוגו״ נחשב לאחד מארבעת האתרים הגדולים לרכישת כרטיסים בריסייל, שכוללים את StubHub, Seatwave ו-GetMeIn (לחצו כאן למידע מפורט על כל האתרים לרכישת כרטיסים להצגות ומופעים בלונדון).

האזהרה של השרה באה בעקבות הודעה שפרסמה היום הרשות הבריטית לתקנים בפרסום (ASA). ״ויאגוגו ממשיכה להטעות את הצרכנים״, טוענת הרשות, בכך שהחברה לא מבהירה את התשלומים הנוספים באתר בעת הרכישה, שמתווספים רק בסוף התהליך, ולכן האתר עובר על חוקי הפרסום בבריטניה. הדרישה היא שהמחיר הסופי יוצג בתחילת הרכישה ולא בסופה, ושיכלול גם את דמי העמלה, המע״מ והמשלוח.

כדי לבצע את השינויים הדרושים, הרשות נתנה דדליין (29 במאי) לחברה, שכיום פועלת בג׳נבה (והוקמה בלונדון ב-2006). אבל, כאמור, החברה לא עמדה בכך, בעוד ששלושת האתרים האחרים כן שינו את תהליך הרכישה. ה-ASA העבירה את העניין לגוף אחר בשם ״תקני המסחר הלאומי״ (NTS), שצפוי לחקור את העניין ולבצע פעולות אכיפה בהתאם.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

אזהרת השרה:

אבל לא רק הגורמים הרשמיים פועלים להסדרת אתרי הכרטיסים. גם האומנים עצמם מנהיגים מאבק נגדם, כמו הזמר-יוצר אד שירן. ״אני שונא את הרעיון שאנשים משלמים יותר מהערך המקורי של הכרטיסים״, הוא אמר ביום ראשון האחרון בראיון לתחנת הרדיו ״בי-בי-סי 1״. ״אני חושב שאנשים צריכים לנקוט עמדה ובתוך שנתיים-שלוש חברות כמו ׳ויאגוגו׳ יחוסלו״.

הראיון עם אד נערך אחרי שהוא פתח את סיבוב ההופעות הנוכחי שלו באצטדיון איתיחאד במנצ׳סטר, ב-24 במאי. לפני ההופעה, היחצ״נים שלו הודיעו כי הם מבטלים למעלה מ-10,000 כרטיסים שנקנו לסיבוב ההופעות שלו דרך האתר ״ויאגוגו״. אלה שבכל זאת הגיעו להופעה עם כרטיסי היד שנייה שלהם – לא הורשתה כניסתם לאצטדיון.

הראיון עם אד שירן:

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
אד שירן
אתרי כרטיסים בלונדון
ויאגוגו
כרטיסים להופעות בלונדון

כתבות נוספות של מערכת האתר