על גלגלים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(19/09/22- 09:19)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
צרכנות, תחבורה בלונדון
08:42 02/09/20

על גלגלים

האובר מלא וירוסים והרכבות התחתיות עמוסות ולא מאווררות. מה עושים אם אין רכב? אליבא דנמרוד קמר, אופני מטען חשמליים הן אופצית התחבורה היחידה

אופניים חשמליים בלונדון - נמרוד קמר
נמרוד קמר מדגמן את אופני המטען החשמליים

קשה מנטלית ופיזית להיכנס למכונית בימים אלה בלונדון. חום של שלושים מעלות, הוירוס שנגע בידיות, כאבי גב עם ההתכופפות למושב, זיהום אוויר, דיזל, מסכות, דמי אבטלה. חוץ מנסיעה לשדה התעופה זה הזמן המושלם להמנע לחלוטין מאובר ולקנות אופניים חשמליים בצורת לימוזינה עם בטריה גדולה או שתיים, ארגז קדמי ומושב אחורי לבן/בת זוג עם מקום לרגליים. רוב היצרנים מגבילים את המהירות ל-26 קמ״ש אבל יש דרך לעקוף זה עם מגנט שעובד על המנוע. ללא שיקולי חניה ועם מקום אחסון מקסימלי תוכלו גם לעבור דירה עם האופניים האלה או לרכב לתוך בית חולים ללידה (מותר להיכנס עד המחלקה. בדקנו). זה גם יחסוך לכם שימוש בדליברו וכל העיר, כולל הגבעות של טלגרף ופרלמנט היל, יהפכו למרחק חצי שעה נסיעה מכל מקום בלי להזיע לרגע.

היתרון באופני מטען חשמליים בלונדון

קורונה והגל השני שאמור להגיע שוב ישלחו אותנו להמתין בתורים אין סופיים מחוץ לחנויות שונות; היתרון ב E cargo bike עם מושב אחורי הוא שיש לכם כסא נייד לחכות בתור בלי לגעת בכסאות משומשים, ספסלים, אופניים ציבוריים וכו. גם כשיושבים עם חברים בפארק אתם תשבו אך ורק על הכסא הפרטי שלכם. אפשר גם להתקין ספה שלמה על המגש הקדמי של האופניים אם בחרתם בדגם הנכון. אגב, המטען של הבטריה חייב להיות עליכם תמיד, למקרה שנסעתם רחוק מדי ליער באסקס או לברייטון. יש כל מני פירמות מובילות בתחום הE-cargo; ריס ומיולר מגרמניה, טרן מאמריקה, radwagon. אל תפחדו לקחת את האופניים ברכבת לחוף במרגייט או לכל טיול אפשרי. אפילו ביורוסטאר מרשים גרסאות מתקפלות מסוימות. אם יש לכם חתול ואתם מוסרים אותו לבייביסיטר לפני טיסה אין שום בעיה להעמיס ארגזי חול, אוכל לחתול ואת החתול עצמו בנסיעה בודדת ממזרח למערב.

בנימה אישית

מאז שקיבלתי את אופני הקרגו חברים מבקשים ממני טרמפ כל יום. חסכתי מאות פאונד על זיפ קאר ואובר, וקיבלתי עבודה כשליח פולי קפה ברשת Ozone האהובה עליי. כל שבוע אני מעביר שקים מהסניף באולד סטריט לסניף בהאקני. בכל פאב שאני עוצר להטעין את האופניים גיליתי שקעים נסתרים וכל מיני חורים מעניינים להעביר את הכבל מבחוץ פנימה. גם להפגנה נגד ביבי הגעתי על האופניים. מפגינים חיברו לי שלטים כשניסיתי להסביר להם שרק מול בית השגריר/ה הם יעשו רושם כי מול השגרירות עצמה אי אפשר להפגין. אספתי כסף משני מפגינים כדי לקחת אותם מקנסינגטון לבלסייז פארק.
לאף אחד בלונדון אין מיזוג אוויר ורוב רכבות התחתית גם הן ללא שום איוורור. תם עידן התחבורה הציבורית והפרטית בלונדון לטעמי. כדי לקבל רוח נורמלית עם זווית ראייה מעל לכל המכוניות חובה לעבור לאופניים חשמליים, אפילו הממשלה משלמת כעת על 20 אחוז מהמחיר. בדקו את זה.

חנויות מובילות לקניית E cargo bike

Fully Charged London Bridge
Flying Dutchman Camden

 

מצאתם טעות?

נמרוד קמר

נמרוד קמר הוא סופר, סאטיריקן ועיתונאי גונזו המתגורר בלונדון,
מחבר הספר "חוברת ההדרכה למטפס החברתי: מדריך חסר בושה"

לכתבות נוספות של נמרוד קמר
תגיות : אובר בלונדון, אופני מטען חשמליים בלונדון, אופניים בלונדון, אופניים חשמליים בלונדון, איך להתנייד בלונדון, אמצעי תחבורה בלונדון, טיוב בלונדון, לונדון על אופניים, נמרוד קמר, קורונה בלונדון, תחבורה בלונדון, תחבורה מומלצת בלונדון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *