תמונה מתוך סרט ההסברה הקצר. בית בריטי תיפוסי עומד לחוות טראומה ישראלית.

מה אם? סרטון ההסברה המצמרר שנועד להגיע לליבם של הבריטים

קבוצת ישראלים קריאייטיבים, המתגוררים בלונדון, הצליחו ליצור גשר של הזדהות והבנה עם הקהל הבריטי דרך סרטון קצר אך עוצמתי. הסרטון, באורך של 90 שניות, מתאר את הטרגדיה המזעזעת שהתרחשה ב-7 באוקטובר 2023 בישראל, דרך עיניים בריטיות.

הסרטון זכה להדים גלובליים, עם אנשים מכל רחבי העולם ששיתפו אותו ברשתות החברתיות, כולל בוריס ג'ונסון, לשעבר ראש ממשלת בריטניה. החשיפה הנרחבת תרמה ועוד תורמת להגברת המודעות לנושא הכואב שהוא מעלה, הטראומה הבלתי נתפסת של ישראל. 

קו העלילה חושף סיפור של "משפחה בריטית רגילה", החווה אירוע טרור שקורע את הלב, בדיוק כמו שחוו הקורבנות הישראלים. היוצרים רועי פקר וקרן שפט, בשיתוף פעולה עם הצלם עומרי דגן ובתמיכת שגרירות ישראל בלונדון, שילבו מצג של מציאות קשה עם קריאה להזדהות. מודגשת במיוחד בנקודת המבט של האם הבריטית, אותה מגלמת השחקנית מאיה גולדשטיין בכישרון רב. 

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו
צוות ההפקה המוכשר של what if ביום צילום.
צוות ההפקה המוכשר של what if ביום צילום.

קרן שפט, אחת היוצרות, מתארת את ההשראה לסרטון שנוצר מתוך חשש ודאגה: חשש שהטרגדיה הישראלית אינה מובנת או מוכרת לעיני העולם, אפילו לא עבור חבריה הלא ישראלים. הסרטון מבקש לעורר שיח ומודעות, לגשר על הפערים, ולהציג את חומרת המצב בישראל ומה שקרה ב7.10 בצורה חדה ומזעזעת, שתשקף את המציאות הבלתי נתפסת של אותה שבת נוראית שתיזכר לדורות.

היוצרים מקווים שהסרטון ישמש כקול קורא במדבר, שיגרום לאנשים לחשוב על המציאות הכואבת של 240 נפשות – נשים, ילדים, קשישים ותינוקות – שנמצאות בידי חמאס למעלה מ-40 יום, וכמובן משפחותיהם. זהו ניסיון לגרום לעולם להתעורר, להסתכל ולא להתעלם מממדי האסון האנושי המתמשך.

הסרטון "מה אם״. תשעים שניות של הסברה במובן הכי מצמרר.

תגיות:
אנגליה
אנטישמיות בבריטניה
ביחד ננצח
בריטניה
הממלכה המאוחדת
הסברה ישראלית
הקהילה הישראלית בלונדון
חרבות ברזל
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
ישראלים בלונדון
לונדון
מאוחדים בממלכה המאוחדת
מלחמה
סרטון
סרטון הסברה
צעירים

קרא עוד