ילדים מחייכים מראים יצירות שמחים

מאוחדים מול האנטישמיות

איך הקהילה היהודית בלונדון ובישראל משתפות פעולה כדי להילחם בגל האנטישמיות העולה ולקדם גאווה יהודית

הקהילות היהודיות ברחבי העולם חוות בימים אלה עלייה חדה בגילויי האנטישמיות, עקב המצב הביטחוני הקשה בישראל וגם הקהילה היהודית בבריטניה מרגישה זאת. ב-26 לנובמבר, לפחות 100 אלף בני אדם השתתפו בצעדת תמיכה ענקית בישראל שהתקיימה ברחובות לונדון, על רקע העלייה בגילויי השנאה נגד יהודים בעקבות המלחמה. הצעדה נערכה לאחר כמה שבועות שבהן נערכו בעיר צעדות פרו-פלסטיניות. "דווקא עכשיו חשוב לחזק את הזהות היהודית של הילדים היהודיים", אומר הרב דיוויד מאייר, מנכ"ל ארגון PaJeS, שפועל בבתי הספר היהודיים ברחבי בריטניה, בראיון משותף שערכנו איתו יחד עם חנה דורסמן, מנכ"לית מיזם יונייטאד של משרד התפוצות והמאבק באנטישמיות הישראלי ובניהולה של מכללת הרצוג.

הרב דיוויד מאייר ״דווקא עכשיו חשוב לחזק את הזהות היהודית של הילדים היהודים״

תמיכה הדדית בין הקהילות

"מדינת ישראל רואה חשיבות עצומה בערבות ההדדית ובקשר בין הקהילות היהודיות ברחבי העולם ובין ישראל. בימים אלו הכל מתעצם; הקהילות היהודיות תומכות בישראל בשעתה הקשה וישראל תומכת בהן בחזית האנטישמיות הגואה עימה הן מתמודדות", אומרת חנה. היא מספרת כי מיזם יונייטאד פועל בשיגרה לחיזוק בתי הספר היהודיים ברחבי העולם, המשפחות והקהילות שסביבם. מאז תחילת המלחמה יונייטאד מספקת מענה רלוונטי לצרכים העולים מהשטח ומספקת חומרים חינוכיים, המנגישים לתלמידים מידע אמין אודות ישראל והמלחמה, כמו גם כלים להתמודדות רגשית ובניית חוסן אישי, בית ספרי וקהילתי.

אישה
״מדינת ישראל רואה חשיבות עצומה בערבות ההדדית ובקשר בין הקהילות״ חנה דורסמן

גאווה יהודית וזיקה לישראל

הרב דיוויד וחנה מספרים כי לצד המאמצים שעושה PaJeS להגברת הבטיחות והאבטחה של התלמידים בבתי הספר, פועלות יחד יונייטאד ו- PaJeS לחיזוק הזהות היהודית והזיקה לישראל, במטרה לטפח גאווה יהודית.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

המאמצים המשותפים מתרכזים בימים אלה בחינוך בבתי הספר ובהסברה, והם כוללים, בין היתר קורסי הכנה לתלמידי תיכון בוגרים לקראת יציאתם לקמפוסים ומתן כלים להתמודדות עם האנטישמיות אותה הם צפויים לפגוש, תמיכה במורים בבתי הספר כדי שיבינו לעומק את המתרחש בישראל ויוכלו לתווך את המידע לתלמידים וכן תדריכים מקצועיים משותפים של דובר צהל, יונייטאד ומשרד התפוצות עבור מנהלי בתי ספר, מורים ואנשי חינוך בנוגע למלחמה. המורים מקבלים עתה מגוון של כלים מקצועיים כמו מערכי שיעור פדגוגיים באנגלית, סרטונים, וחומרי הדרכה, המספקים מידע אמין על המלחמה, אל מול ה"פייק ניוז" המציף את הרשתות, כתיבה ותרגום לאנגלית של מערכים לפיתוח חוסן רגשי רגשי בשת"פ עם עמותת נט"ל, הפקה שלמהדורת חדשות באנגלית לצעירים וייזום של פרויקטים ייעודיים לתמיכה בישראל כגון קמפיין מכתבים מתלמידים לחיילי צה"ל ומשפחות החטופים. 

"האתגר הקשה ביותר עבור הצעירים בקהילה הוא להבין מה בדיוק קרה ב-7 באוקטובר, מה מניע את החמאס ובעיקר לדעת שישראל תצליח להתגבר", מציינים חנה והרב דיוויד, "אין ספק שמה שקורה בישראל משפיע גם על התלמידים. האתגרים הללו תמיד קיימים, אבל כעת הם קיבלו משמעות עמוקה ומדאיגה יותר. ברור שרק באמצעות סולידריות בין הקהילה בלונדון לישראל ננצח, וזאת לא קלישאה". 

מוזמנים לאתר של יונייטאד: https://unitedjed.org/israelatwar/

לקריאה נוספת: הילדים הם לא המדינה. איך גל האנטישמיות בבריטניה פוגע בהם

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
pajes
אנגליה
בריטניה
המאבק באנטישמיות
הממלכה המאוחדת
הקהילה הישראלית בלונדון
יונייטאד
ישראלים באנגליה
ישראלים בבריטניה
לונדון
משרד התפוצות
קהילה יהודית בלונדון

קרא עוד