מה לראות הקיץ?

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
12:05 05/09/17

מה לראות הקיץ?

הליכה ברחוב מידלטון עם האומנית גבריאלה שוץ, מסע אל הצד המואר של פינק פלויד וסיור כאוטי ברויאל אקדמי

אומנית ישראלית בשם גבריאלה שוץ, הפעילה מאוד בקהילה המקומית בבאונדס גרין שבצפון לונדון, התבקשה ליצור פרויקט שינציח את Myddleton Road. זהו רחוב ויקטוריאני שפעם היה גאוות האזור ושסבל מהזנחה ונטישה של בעלי עסק עם השנים, אך לאחרונה עובר תקופה של התחדשות וכולל הרבה עסקים קפריסאים, פולניים ויווניים.

שוץ החליטה ליצור מיצב הנקרא “הליכה במידלטון רואד”, שמוצג בימים אלה במוזיאון ברוס קאסל. העבודה מורכבת משני ציורי פנורמה באורך של 7.3 מטר כל אחד, המתעדים ברישום בעיפרון את הרחוב, בנוסף לציור של הניו ריבר – תעלת מים מתחת לרחוב שנבנתה לפני כ־400 שנה כדי להוביל מים ללונדון. חברי הקהילה תמכו בפרויקט, מימנו את החומרים ואף תרמו מאכלים ושתייה לאירוע הפתיחה.

הפורמט הפנורמי הוא ישן מאוד לדברי שוץ: “באמצע המאה ה־19 אנשים נהגו ללכת ולראות פנורמות ענקיות של נופים ואירועים היסטוריים במבנים גליליים מיוחדים. זו הייתה גרסה מוקדמת של הקולנוע התלת-ממדי. אני מקווה שהפנורמות ישמשו כמסמך היסטורי של הרחוב כפי שהיה בשנת 2016/17. במקום צפייה דרך Google Earth או Streetview, הציור הוא סמל לאיטיות ולהתבוננות מקרוב על הסביבה”.

את תהליך היצירה היא החלה בסוף 2016 וסיימה כעבור כחצי שנה. “כחודשיים אחרי שהתחלתי את הפנורמה הראשונה, בן זוגי שאל כמה רשמתי עד כה. זאת הייתה הפעם הראשונה שראיתי את הרישום פתוח, והוא היה רק 2.80 מ׳ מתוך כמעט 15 מטר שהייתי אמורה להספיק עד אמצע מאי. נכנסתי להיסטריה”, היא מספרת ומאז עבדה עליו באינטנסיביות. “ביליתי כל כך הרבה זמן על כל בית (רישום כל בית לקח לי כ־12 שעות), הסתכלתי על הפונטים של הבתים, שלטי החנויות וצילמתי תמונות. בזמן הפרויקט, נסגרו ונפתחו כמה חנויות, אז נאלצתי לצייר פרטים חדשים שוב”.
שני אירועים מעניינים יתקיימו במתחם המוזיאון בספטמבר: שיעור רישום בחינם למבוגרים (יום ש’, 9/9, 10:30 – 13:00. יש לשריין מקום מראש), ושיח גלריה עם שוץ (יום א’, 17/9, 14:30).

A Walk In Myddleton Road
Coleraine Gallery, Bruce Castle Museum
Lordship Lane, N17 8NU
Tube: Wood Green
www.haringey.gov.uk/bruce-castle-museum
עד 29/10. ד’-א’, 13:00 – 17:00. חינם.

מצאתם טעות?
תגיות :
יכול לעניין אותך