‎מה לא לעשות בלונדון

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
דעות
12:14 04/03/18

‎מה לא לעשות בלונדון

אבי רואד, אוקספורד סטריט ועוד מקומות בלונדון שלא כדאי להגיע אליהם. מיסטר בין מזהיר

דיוויד קמרון חוצה את אבי רואד - לונדון - מה לא לעשות בלונדון
באמת רוצים ללכת בעקבותיו? דיוויד קמרון חוצה את אבי רואד. צילום: Number 10/Georgina Coupe/Crown Copyright

אתר עלונדון נותן כל סופשבוע רעיונות מה לעשות בלונדון. אז החלטתי, כשירות לציבור, לכתוב על דברים שאני ממליץ לא לעשות בלונדון. תודו לי אחר כך.

שווקים בלונדון

דבר ראשון, אל תקשיבו למי שאומר לכם: "מה עוד לא הייתם בשוק קמדן? אתם חייבים!". קמדן, ובכלל שווקים בלונדון, הם לא באמת כל כך מעניינים. מסתובבים בהם ואז; או שלא קונים כלום כי על הדוכנים יש רק גרוטאות. או שבאים לשלם ואז מגלים שכייסו אתכם יפה בלי שתרגישו. או שמוצאים איזו ענתיקה הזויה ואז כל החיים תשאלו את עצמכם: "וואט ווז איי ת׳ינקינג?". טוב, לפחות מצאתם שימוש מתאים לביטוי הזה באנגלית.

אבי רואד

אל תעברו במעבר החצייה של אבי רואד, אלא אם כן אתם יכולים לענות מהר על "איך קוראים לשיר הראשון באלבום הזה של הביטלס?". לא יודעים? זה אומר שאתם לא באמת מעריצים את הלהקה. סתם חשבתם לעבור את הכביש כי זה מה שכולם עושים, עצבנתם את הנהגים ושיחקתם רולטה רוסית. או בריטית. במקום זה, קחו פופקורן ותצפו במצלמת האונליין של אבי רואד. תראו שם את המקום היחיד בעולם שבו ארבעה אנשים הולכים אחד אחרי השני, מותחים את הרגליים והולכים מוזר, בצעדים ממש גדולים. ואף אחד לא באמת רוצה לחצות את הכביש! קורע…

 

 

הטיוב בלונדון

אל תיכנסו עם מעילים לטיוב או בכלל הרבה שכבות. מספיק טי-שירט. ואל תשכחו לסתום את האף? הנה משהו שאף אחד לא מודה: הטיוב זו אולי הדרך הכי טובה להגיע ממקום למקום. אבל הרכבת התחתית הזו היא אחד המקומות החמים והמסריחים בלונדון. טוב, מה ציפיתם ממחילה מתחת לאדמה? אז אם אתם לא נתקלים בלובשי שכבות מרובות שמזהמים את האוויר, סימן שאתם אלה שמפיצים ניחוחות לכל עבר. שלא לדבר על כמה שכנראה מקפידים לצחצח שיניים פעמיים ב…שנה.

אוקספורד סטריט

הגעתם משום מה לרחוב אוקספורד? טעות ראשונה. אלא אם כן אתם אוהבים לשחק במשחקים האלה שצריך לברוח מהמפלצות שבאות אליכם. רוצים לקנות שם משהו בחנות מזכרות? טעות שנייה. אלא אם כן אתם רוצים מזכרת מסין. כי המייד אין צ׳יינה האלה באמת מתפרקים ונשברים כמו חרסינה. קניתם איזו שטות ועליתם על אוטובוס? טעות שלישית – נפסלתם. גם עם המפלצות בדרך, עדיין יותר מהיר ללכת ברגל במקום להיתקע בפקק באוטובוס.

לא להקשיב למומחי לונדון

והנה עצה אחרונה, אל תקשיבו לכל אלה שאומרים לכם מה לא לעשות בלונדון. יש גם כל מיני כתבות הזויות באינטרנט ואלה בדרך כלל אנשים שממציאים שטויות לא מעודכנות. יודעים מה? אל תקשיבו גם לי. דווקא החוויות הכי גרועות זה משהו שתמיד זוכרים וצוחקים עליו. אף פעם לא אשכח את הביקור הזה בקמדן. אין כמו להיות בשוֹק בשוּק!

מה אתם מוסיפים לרשימת "מה לא לעשות בלונדון?"
מצאתם טעות?
מיסטר בין (מר פח) בלונדון

מיסטר בין

מיסטר בין (מר פח בעברית) אוהב לכתוב על נושאים שלא כולם אוהבים להתעסק בהם. זקוקים למדריכים "מועילים" נוספים? כתבו אליו

* הטורים של מיסטר בין נכתבים בהומור וכסאטירה, ואין לייחס לנאמר בהם שום משמעות אחרת או ניסיון לפגוע.

לכתבות נוספות של מיסטר בין
תגיות : אבי רואד, אוקספורד סטריט, ביטלס, הטיוב, טיוב, מה לא לעשות בלונדון, מה לעשות בלונדון, שווקים בלונדון, שוק קמדן
יכול לעניין אותך