עד לא ידע

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(10/04/20- 08:23)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
15:20 30/03/06

עד לא ידע

עם מי מסתובב הבן של אסתי לאודר? איזה שחקן ישראלי חלק במה עם ברוק שילדס? היכן התקיימה מסיבת הפורים הכי חמה? מה דודו טופז חיפש כאן החודש? התשובות כמובן בזיוהלה – ה'ביג בראדר' (או אולי בעצם 'סיסטר') של הקהילה הישראלית בלונדון

1. באירוע שאירגן לאומי UK עבור לקוחותיו, הוקרן בהקרנה פרטית במלון הסוהו הסרט – Fateless – (ללא גורל) – סרט הונגרי, העוסק בסיפורו של ילד הונגרי שניצל מהשואה, ולאחריו נערכה שיחה עם הבמאי לאשיס קולטאי והמפיק אנדריאס המורי. ללאומי יש סקטור שעוסק במימון מדיה, כמו סרטים וסדרות טלוויזיה. עד כה הם מימנו סרטים רבים ומוכרים כמו פאנטום האופרה, הסוחר מוונציה, מלון רואנדה ועוד. המימון של לאומי ייחודי – באנגליה ובעולם מעט מאוד בנקים מתעסקים בנושא. זהו מימון למול חברה שמבצעת \'מכירה והחכרה מחדש\' – ברגע שהסרט נמכר אנחנו מקבלים את ההלוואה בחזרה סיפר שאול שניידר, ראש הסקטור הישראלי בבנק, אנחנו מימנו כ – 15 אחוז מהסרט שעלותו הייתה 20 מיליון דולר. (על הסרט, שיצא להקרנה כללית בסוף אפריל תוכלו לקרוא בהרחבה בגיליון הבא של עלונדון).

2. שימי גוטמן, רקדן, שחקן זמר, סיים שנה של הופעות במחזמר שיקאגו לצידם של דיויד הסלהורף, ברוק שילדס והזמר דריוש ואחרים. מאז השתתף במופע מעבר לסף ועוד… שכתב כריס המילטון חברו בתיאטרון הקפה קנאל במיידה וייל, ומצפה לחזור לווסט אנד בקרוב.

3. בלונדון מסתובבות שמועות שהביליונר רונאלד לאודר (הבן הצעיר של אסתי לאודר), יוצא עם דניאלה לוקסמבורג, ישראלית תושבת לונדון וסוכנת אמנות ידועה. לאודר, הידוע כחובב אמנות, עבר לגור בלונדון כדי להיות קרוב ללוקסמבורג – גרושה פעמיים ואם לעלמה (21) – שבעבר הייתה אוצרת מוזיאון ישראל, ממייסדי בית התפוצות, סות\'ביס ישראל, המוזיאון היהודי בווינה, ובעלת בית המכירות \'פיליפס\' בניו-יורק.

4. במסגרת אירועי תשע ערים תאומות בעולם, הגיעה ללונדון משלחת בראשותו של צבי בר, ראש העיר רמת-גן, כאורחי עיריית ברנט – התאומה הבריטית. בראש עמותת רג בלונדון שארגנה את האירוע, עומדת ג\'ין הופמן.

5. כתב מעריב בלונדון, שלומי שטיין, עזב לטובת ערוץ עשר בישראל שם הוא יהיה מנהל התוכן של חדשות 10. דפנה ורדי תייצג את מעריב.

6. בחירות. 142 בעלי זכות בחירה הגיעו לשגרירות להצביע. ראשוני המצביעים היו השגריר צבי חפץ, אשתו סיגליה ובתה, ליש. אורלי אשת שגריר ישראל בשוודיה, אביתר מנור – פרופ\' לפיזיקה שהגיעה ללונדון כמרצה אורחת ונקלעה ליום הבחירות. בניין השגרירות לא זר לה. בעלה שימש כדובר השגרירות בלונדון בשנותה-80. ממנצ\'סטר הגיעו נציג הסוכנות היהודית, נתן מתוקי – לשעבר מפקד חיל הים, ואשתו מירי – עוד שבעבר הייתה הנספחת הכלכלית בדנמרק.

7. ארבע מאות וחמישים איש הגיעו למופע אין לי זמן של דודו טופז, בו הוא עורך חשבון נפש על חייו מול הקהל. כדי ליצור אווירה פורימית התבקשו כולם להופיע בבגדים שחור לבן. גם שני המופעים של מחסן השטוזים של דתיה בן דור, בשילוב ריקודים של ילדי קידנזה נערכו בפורים. הילדים המחופשים נהנו לקבל משלוח מנות אישי. את האירועים מארגן בכל שנה אלן עזיז, מנהל הפדרציה הציונית.

8. אם לא ראיתם חבדניקים שיכורים רוקדים, לא ידעתם שמחת פורים מה היא! בבר צ\'פלין בגולדרס גרין נערך משתה פורים כיד המלך שמחצית הכנסותיו יועדו לאגודה למען החייל בישראל. לאווירה תרמה הופעתו של זמר שחיקה את מייקל ג\'קסון לצלילי המוסיקה שסיפקו הדי\'גיים, יוסי יופה ואושר. ארבע רקדניות של שרי\'ס הרקידו את הקהל, בו התערבבו חילונים ודתיים. את המסיבה ארגן אייל לנדאו מקינגליס שבאותה הזדמנות סיפר כי הוא פותח מסעדת דגים-סושי כשרה בשם: סי-ים. אווירה פורימית הורגשה גם בבית הספר של יום א\' שם חגגו הילדים בבזאר פורימי ותחפושות.

9. עמותת ידידי \'קשת איילון\' בלונדון העמידו זו השנה התשיעית את קונצרט כנרי \'קשת אילון\' במעונם של לורד וליידי ליפוורת\' – ובין הנוכחים המכובדים גילינו גם את המפיק של \'בילי אליוט\'. גאוותנו הישראלית לא הסתפקה רק באיכות המוזיקה, אלא אף בארוחת צהריים שהוגשה עי הקייטרינג של המסעדה הישראלית הידועה \'אוטולנגי\' בנוטינג היל והשפית הנפלאה, תמר.

מצאתם טעות?
זיוה לוי - מסקרת אירועים בלונדון

זיוה לוי

יש לכם מידע על אירועים בלונדון? כתבו אליי

לכתבות נוספות של זיוה לוי
תגיות :
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *