מדריך לנבוכים: מחשבות ראשונות של גברים על גירושים

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(05/05/22- 05:55)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
09:18 20/06/18

מדריך לנבוכים: מחשבות ראשונות של גברים על גירושים

מה יהיה עם הילדים, מי יקבל את הדירה ומתי כדאי לדבר על זה ברצינות? תשובות לשלוש שאלות שחוזרות על עצמן בענייני גירושים

גירושים באנגליה, גירושין בבריטניה
בדרך כלל האישה לא מקבלת את הכל. זוג לפני גירושים (אילוסטרציה). צילום: nensuria/Freepik

הגעתם לנקודה חדשה במערכת היחסים. אתם חושבים שאולי הדרך של ה״ביחד״ נגמרה ואתם רוצים לפתוח דף חדש. אלו הן עדיין רק מחשבות, אבל טמונות בהן שאלות מטרידות. אנסה לענות על כמה שאלות שבעצמי שמעתי ולתת קצת עצות.

שאלה: מה יקרה לילדים, איזה קשר יהיה לי איתם, איך ישפיעו עליהם הגירושים וכיצד אפשר למזער את הפגיעה בהם?

תשובה: אתה צריך להתכונן למצב חדש. לא בהכרח לא טוב, מכיוון ששקט בבית יותר טוב ממריבות לילדים. אם נראה לשניכם שגירושים הם הפתרון, נסה להסביר לאשתך שזה מה שאתה רוצה – יחסים טובים בפרידה כדי לתת לילדים שקט נפשי. הילדים צריכים להתרגל למצב חדש, בדרך כלל. אז כדי לקבל כלים להתמודד עם המצב, כדאי לחשוב בחיוב על פגישה עם פסיכולוג ילדים – יחד עם אשתך או לבד בהסכמתה.

המיתוס הוא שהקשר עם הילדים "נשלט" על ידי ההורה שנשאר לחיות איתם. ככל שהילד קטן יותר, לאותו הורה יש השפעה גדולה יותר. אבל החוק לוקח בחשבון את רצון הילד ולכן כדאי ללמוד מה לעשות כדי ליצור השפעה לא פחותה מכיוונך. קח בחשבון שאתה עלול להבחין בכעס הילדים, שלא נראה קודם. סבלנות היא מילת מפתח כאן ודיבור עם הילד על הקשר איתך יעזור לו מאוד להבנת הגירושים. אל תחכה להסבר מאשתך. אין לך פחות זכות לדבר עם הילד. יחד עם זאת, הפתעות לאשתך אינן טובות (גם אתה היית רוצה לדעת כשהיא מדברת עם הילדים). לכן, אמור לה שאתה עומד לדבר על זה איתם.

שאלה: מה תהיה השפעת הגירושים על המצב הכלכלי שלי? חבר שלי אמר לי שאשתי יכולה לקבל הכל. מה עושים? זה יכול להיות?

תשובה: קודם כל, כמה שפחות תקשיב לחברים – יותר טוב. הם רוצים בטובתך, אבל כדאי לבדוק את המצב עם עורך דין (בעל מקצוע בנושא), כדי שיתאים את מצבך האינדיבידואלי לעצה. עורך דין ייתן עצה מעמיקה מתוך ידע החוק. החוק הוא זה שיקבע מה "מגיע" לאשתך ולך, ואיך לחלק את הרכוש. לא צריך להגיע לבית משפט בשביל זה. למעשה, בדרך כלל האישה לא מקבלת את הכל. המחוקק יוצא מנקודת הנחה ששני הצדדים צריכים להיות באיזון מבחינה כלכלית כדי לחיות ושאי אפשר שאחד יחיה בווילה מפוארת בעוד שהשני חי בצריף. החוק מתייחס לחלוקת רכוש לבני זוג, אז חשוב לא לצאת מנקודת הנחה שדווקא אשתך תקבל יותר כסף.

שאלה: האם להגיד לאשתי שזה מה שאני רוצה או לחכות ולראות איך יתפתחו העניינים?

תשובה: זה די תלוי במערכת היחסים ביניכם ואיפה היא עומדת. שוב, כדאי לקבל עצת עורך דין כדי לדעת מתי כדאי לספר ומתי זה מוקדם מדי, משום שיש לכך ההשלכות. חשוב שתמצא עורך/ת דין שתרגיש בנוח לשתף איתו/ה את מחשבותיך. הוא/היא עצמאי/ת בדעותיו/ה ותפקידו/ה לשמוע ולתת עצות שיעזרו לך בהתלבטות. חשוב לזכור שפנייה דיסקרטית לעורך דין היא לא בבחינת פתיחת הליכים. זו רק התייעצות כדי להקל על עצמך.

מצאתם טעות?
שלומית גלזר - עו״ד בלונדון ואנגליה

שלומית גלזר-ג'ונס

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

לכתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס
תגיות : גירושים באנגליה, גירושים בבריטניה, גירושין באנגליה, גירושין בבריטניה
יכול לעניין אותך