עוד מחזמר מומלץ בלונדון: ראגס

הקהל יצא מגדרו! אם אהבתם את ״כנר על הגג״, תתחברו גם לעלילה ולשירים הסוחפים של המחזמר היהודי ״ראגס״

הרבה יאמרו שהמחזמר ״ראגס״ (Rags) הוא בעצם גרסת ההמשך של ״כנר על הגג״, ויש בזה הרבה יותר ממשהו. אם טוביה העגלון ובנותיו ברחו על נפשם לאמריקה מאימת הפוגרומים בשטעטל של אוקראינה, הרי שבמחזמר הזה מתוארת קליטתם בארץ המובטחת של ניו יורק. ויש להשוואה סיבה נוספת; קוראים לה ג׳וזף שטיין, האיש שכתב את שני הספרים עליהם מבוססים שני מחזות הזמר.

מיותר לציין כי הלהיטים ב״כנר״ הפכו במרוצת השנים לשלאגרים עולמיים, מה שכנראה לא יהיה מנת חלקם ב״ראגס״. אולם השירים לחלוטין אינם מביישים את המיוזיקל הידוע, מה גם שהם נכתבו על ידי האחד האנשים המוכשרים ביותר בתעשייה – סטיבן שוורץ. שוורץ אחראי להצלחה של Wicked ,Gospell ו-Children of Eden ונחשב לשם דבר בברודוויי. לא רק זאת, בחודש הבא יעלה בווסט-אנד מחזמר נוסף מפרי עטו, ״הנסיך של מצרים״ (Prince of Egypt), בו יככבו משה רבנו ופרעה.

כרטיסים למחזות זמר בלונדון

השירים נכתבו על ידי האחד האנשים המוכשרים ביותר בתעשייה – סטיבן שוורץ. שחקני המחזמר ״ראגס״. צילום: Pamela Raith

המחזמר בדרך לווסט-אנד?

״ראגס״ מספר את סיפורה של רבקה (קרוליין מייטלנד הנפלאה) המגיעה לפסל החירות עם בנה היחיד ועם מכונת תפירה ב-1910, ומתחילה בכך מסע תלאות בו היא מתוודעת לקהילה היהודית ב-Lower East side המפורסם בעודה נאבקת בקשיי קיום המורכבים ממעסיקים נצלנים, עוני מחריד ואנטישמיות. בסופו של דבר, שמה הולך לפניה כתופרת מעולה וכעבור זמן היא הופכת לשם דבר בתחום האופנה ופותחת עסק משלה. בעודה עושה חיל, היא מנערת מעליה את חיזוריו של בעל מפעל חזירי בשם ברונפמן, ונענית דווקא לאהבתו של פעיל פוליטי איטלקי בשם סאל (אלכס גיבסון-ג׳יורג׳יו) המשמש גם כגוי של שבת בבית המשפחה, שהסכימה בחסדיה להעניק לה ולבנה קורת גג.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

עלילת המחזמר ״ראגס״ מתפרשת על פני שעתיים וחצי על הבמה הקטנה של תיאטרון ״פארק״ בפינסברי פארק. אל הבמה הזאת נדחסים כ-20 שחקנים וזמרים הדוחקים אל מאחורי הקלעים את התזמורת המורכבת מכליזמרים ונגני ג׳אז. אולם זהו מחזמר לכל דבר וראוי בהחלט לצפייה. ב-1986 ירד עליו המסך בברודוויי אחרי ארבע הצגות בלבד. מאז הוא עבר כתיבה מחודשת והלחנה רעננה ועשוי בהחלט להפוך ללהיט שיעשה את דרכו אל הווסט-אנד. הקהל עמד על רגליו. גם אני. רובו היה מורכב מלא-יהודים וגם הם, שאולי נחשפו לקידוש ליל שבת בפעם הראשונה, יצאו מגדרם.

מומלץ בהחלט!

מחזות זמר מומלצים בלונדון

רוב הקהל היה מורכב מלא-יהודים וגם הם יצאו מגדרם. קידוש ליל שבת במחזמר ״ראגס״. צילום: Pamela Raith

 פרטי המחזמר בלונדון

מתי: עד 7 בפברואר, 2020. ב׳-ו׳, 19:30.
איפה: תיאטרון פארק, לונדון.
כתובת: Park Theatre, Clifton Terrace, Finsbury Park, London, N4 3JP
קנו כרטיסים כאן.

מחזמר שווה בלונדון

מציג רק עד 7 בפברואר. המחזמר ״ראגס״. צילום: Pamela Raith

תגיות:
איזה מחזמר מומלץ בלונדון
הצגות ומחזות זמר בלונדון
כרטיסים למחזות זמר בלונדון
מחזות זמר בלונדון
מחזות זמר הכי מומלצים בלונדון
מחזמר מומלץ בלונדון
ראגס

קרא עוד