גירושים בדרכי שלום?

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
חוק ומשפט, תוכן מקדם
07:00 25/07/22

גירושים בדרכי שלום?

באנגלית קוראים לזה Amicable divorce. האם זה באמת אפשרי להתגרש בדרכי שלום? אם כן, איך עושים זאת? המשיכו לקרוא

עורך דין גירושין | עו"ד גירושין | עורכת דין לענייני משפחה שלומית גלזר-ג'ונס
האם באמת אפשר לצפות לחברות טובה במהלך הגירושים? אילוסטרציה: tefamerpik/freepik.com

מערכת היחסים כבר לא מה שהייתה, קשה לחיות ביחד ויש החלטה ביניכם לבין עצמכם או עם בני זוגכם להיפרד. ואז עולה המילה amicable. מה זה בדיוק? אתם יודעים כמוני שהתרגום במילון הינו ידידותי…

האם פרידה יכולה להיות ידידותית? אז זהו – שההגדרה המילונית כמעט ואינה נכונה. יותר נכון במקרים רבים להגדיר את הפרידה – בדרכי שלום. למה לא ידידות? כיוון שהמילה הזו גורמת לציפייה לחברות טובה במהלך הגירושים. מה שהרבה פעמים היא תחושה חד-צדדית או בלתי-אפשרית.

טיפ ראשון: אל תפתחו ציפיות, תפתחו אמון

בדרכי שלום, מדובר בהליכי גירושים מחוץ לכתלי בית המשפט. אם זה מה שאתם רוצים, זה אפשרי אבל טיפ ראשון הוא: אל תפתחו ציפיות, תפתחו אמון. לעיתים כאשר מתגרשים ישנן ציפיות שההליכים יתקיימו בצורה מסוימת. האמת היא שלא ניתן לדעת לאן התגלגלו אבל אם יש אמון הדרך לסיים את הגירושים ללא צורך בבית המשפט גדלה.

לדוגמה, הרבה פעמים אני רואה לקוח פעם ראשונה עם מכתב מעורך דין והדבר הגיע אליו/אליה בהפתעה. אז דבר ראשון – לא להילחץ. עורך דין טוב לא יתחיל במלחמה. הוא יתחיל במשא ומתן. לכן, כדאי לפרש את המכתב כפתיחה בהליכי גירושים פורמליים תוך משא ומתן. קל וחומר אם שוחחתם על הגירושים בינכם בעבר. עורך הדין יגדיר מן הסתם שהלקוח/לקוחה שלו מעוניינים בגירושים ומה הוא/היא רוצים ממכם כדי להתקדם בעניין. כדאי ליצור קשר עם עורך דין שיסביר לכם יותר מה המצב, מה רוצה ממכם העורך דין של בן זוגכם, מה עומד לקרות ומה לעשות בנידון.

האם אפשר להתגרש בשלום? גירושין בלונדון, אנגליה, בריטניה -

דבר ראשון – לא להילחץ. צילום: tefamerpik/freepik.com

טיפ שני: הסבירו את התמונה הכוללת

– אמרו לעורך דינכם מה שוחחתם עם הצד השני ומה אתם רוצים שיקרה. חשוב מאד להסביר את כל התמונה כולל השיחות ומה שהביא אליהם. תזכרו שעורך הדין לא היה מעורב בסיפור עד אותו רגע ואם הוא/היא יפספסו אירוע/הסכם בעל פה/משהו שנאמר או קרה – העצה לכם תשתנה.

טיפ שלישי: שדרו אמון לצד השני

אחד הדברים שיוצרים חוסר אמון הוא הפתעה. ישנם אמנם מקרים שבהם כדאי לתזמן את ההודעה לצד השני על הרצון בגירושים אבל יש גם מקרים שאפשר לספר. כדי לדעת מה המקרה אצלכם – התייעצו עם עורך הדין שלכם. בכל מקרה, השתדלו לא להתחייב לצד השני לנסות לעבוד על היחסים ומצד שני להורות לעורך דינכם לפתוח בהליכים מול בן זוגכם.

טיפ רביעי: התייעצות עם עורך דין

ההתייעצות עם עורך דין אינה בגדר פתיחת הליכי גירושים – גם אם אתם שומעים או חושדים שבן זוגכם כבר התייעץ עם עורך דין וגם אם אתם מתייעצים. מה שנאמר בהתייעצות עצמה חסוי כמו גם עצם קיום הייעוץ. האם לספר לבן זוגכם אם הלכתם לקבל ייעוץ או לא – שאלו את עורך הדין שאיתו את מתייעצים.

אז לאחר שקיבלתם ייעוץ, איך מתקדמים ללא הליכי בית משפט? המטרה היא להגיע להסכם בכתב. את זה ניתן להשיג בשתי דרכים:

א. אופציית שיחות בין עורכי הדין – מו"מ. זו אופציה טובה למקרה שדיברתם עם בני זוגכם ואתם פחות או יותר מסכימים על הרבה מהנושאים. עורך הדין יכול לבדוק ולשאת ולתת עם הצד השני כדי להגיע לנוסח הסכם. שוב, זכרו שהתהליך הוא מו"מ ולא תקיפה או רצון להגיע לבית המשפט. ולכן, אל תתעצבנו ממה שתקבלו מהצד השני – כמו במו"מ בכל נושא בחיים. גם כאן מנסים להגיע לפשרה.

ב. אופציה שנייה היא גישור. גישור היא דרך טובה כאשר אין הסכמה על הרבה או רוב הדברים ורוצים לנסות להגיע להסכמות ללא בית משפט. כלומר ישנה הסכמה עקרונית על מה ולא על איך. לדוגמה, שניכם מסכימים שיש למכור את הבית אבל קשה לכם להסכים על מתי או בכמה. אם בחרתם בגישור לאחר ייעוץ עם עורך דינכם – כדאי להמשיך להתייעץ איתו גם במהלך הגישור. כך לא תוותרו על דברים שהייתם יכולים לא לוותר עליהם או להציע במקרה אחר. זכרו שהמגשר לא יכול לייעץ משפטית.

הרבה בהצלחה!

שלומית


אולי תאהבו לקרוא עוד כתבה של עו"ד לענייני גירושים שלומית גלזר-ג'ונס:

סיפורים על מעברים ומשברים

מצאתם טעות?
שלומית גלזר - עו״ד בלונדון ואנגליה

שלומית גלזר-ג'ונס

שלומית גלזר היא בעלת רישיון עריכת דין בישראל (החל מ־2003) ובאנגליה (החל מ־2008), שהתמחתה בדיני משפחה ובתיקי גירושים וילדים. משרדה, Glaser Jones Law, הוקם ב־2013 בשיתוף עם בעלה, פרופ׳ טים ג׳ונס, שצבר ניסיון של למעלה מ־30 שנה בתחום המשפט האנגלי. המשרד מורשה ומוסדר על ידי הרשות הרגולטורית של עורכי הדין באנגליה ובוויילס (SRA).
Glaser Jones Law
96 Kensington High Street, W8 4SG
020-7993-7173
07875-337-350
shlomit@glaserjoneslaw.co.uk
www.glaserjoneslaw.co.uk

* אין לראות באמור לעיל כתחליף לחוות דעת משפטית ו/או לייעוץ משפטי.
*‭ *‬כתבה‭ ‬שיווקית

לכתבות נוספות של שלומית גלזר-ג'ונס
תגיות : אנגליה, בריטניה, גירושים באנגליה, גירושים בבריטניה, גירושים בלונדון, גירושין באנגליה, גירושין בבריטניה, גירושין בלונדון, חוק גירושים באנגליה, חוק גירושים בבריטניה, חוק גירושים בלונדון, לונדון, עו"ד גירושים, עורך דין, עורך דין באנגליה, עורך דין בבריטניה, עורך דין בלונדון, עורך דין גירושים, עורך דין גירושין, עורך דין משפחה, עורך דין משפחה באנגליה, עורך דין משפחה בבריטניה, עורך דין משפחה בלונדון, עורך דין שמתמחה בדיני משפחה, עורכת דין באנגליה, עורכת דין בבריטניה, עורכת דין בלונדון, שלומית גלזר
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *