זיוה'לה

קול הישראלים בבריטניה

הורידו כאן את הגיליון הדיגיטלי האחרון של מגזין עלונדון

(14/09/23- 19:00)

מחפשים אירועים ישראליים בלונדון ובבריטניה? פתחו את יומן הקהילה!

(04/09/19- 10:10)
אירועים בלונדון
10:15 10/09/21

זיוה'לה

פסטיבלים, מפגשים וחגיגות. כל אירועי הקהילה הישראלית בלונדון המעניינים שקרו בחודשים האחרונים – בטור החדש של זיוה'לה במגזין עלונדון

ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה
אורחי הפסטיבל. מימין: רונן סביון, גיא עמיר, איתן פוקס, לירז חממי ותמי פדרמן. צילום: תמי שפלר קזדן MART Photography
מדברים עברית על הבמה

אמרגנית העל טלי צמח, מצמח הפקות, הפיקה בעזרת מיכל אגמון ובשיתוף JNF UK זו השנה השנייה, פסטיבל לימוד מיוחד לעברית מדוברת. היא הביאה לבריטניה תיאטרון ישראלי לקהל הצעיר. שלוש הצגות שונות, עשרה ימי מסע ברחבי בריטניה,49 ; מופעים בפני 3,000 צופים – אלו המספרים המסכמים את הפסטיבל היחיד במינו. איזה כיף שהתרבות חזרה למחוזתינו.

תלמידי בי"ס Etz עם השחקן איתי צ'מה – שחיין מקצועי שייצג את ישראל באולימפיאדה


המופע השנתי של קידנזה

טלי צמחח ומיכל אגמון עזרו להפקת הופעות סוף השנה המסורתית של בי"ס קידנזה לבלט של אחותה של טלי, הילה מוסייף. הילה נעזרה גם בבנותיה המוכשרות, ג'ודי ומיה. הרקדניות של קידנזה הן ילדות מגיל 3.5 ועד 14 והרפרטואר כלל מחזות זמר, ריקודים קלסיים ומודרניים עם תלבושות ססגוניות.

מופע ססגוני. הרקדניות של קידנזה. צילום: זיוה לוי


חגיגות העשור

פסטיבל "סרט" חגג עשר שנים בבריטניה. את הפסטיבל הקימו פטי הוכמן, אודליה הרוש וענת קורן, מו"ל עלונדון, שפרשה לאחרונה מהנהלת הפסטיבל. הפסטיבל הקרין השנה 29 סרטים, בחמש ערים כולל לונדון ואונליין. אירוע הפתיחה הנוצץ התקיים במלון "האם יארד" לתומכים ולאורחים. מישראל הגיעו היוצרים של סרט הפתיחה, "מחילה"; רונן סביון וגיא עמיר, הבמאי איתן פוקס ("סאבלט"), ומלונדון הגיעו היוצרת תמי פדרמן ("פרחים שחורים") והשחקנית, לירז חממי, כוכבת הסרט "נתראה בשמחות" (ראו כאן ראיון עם לירז חממי).

ישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה

אורחי הפסטיבל. מימין: רונן סביון, גיא עמיר, איתן פוקס, לירז חממי ותמי פדרמן. צילום: תמי שפלר קזדן MART Photography


כבוד מלכים

בדף הפייסבוק שלו מספר אור אלון, בעלה של השגרירה ציפי חוטובלי על רשמיו מהביקור בארמון באקינגהם עם הגשת כתבה האמנה למלכה אליזבת. "אחרי שיחה קולחת ונעימה באופן מפתיע בין ציפי למלכה – היא שאלה מתי הגענו ללונדון, וכשענינו שבאוקטובר, היא ענתה: 'אה, אז כבר התרגלתם לא לפגוש אנשים'". ואז הוא שאל אותה – לגמרי מחוץ לפרוטוקול – מה העצה האחת לחיים שהיא יכולה לתת לאור נסיונה העשיר.

"המלכה לא ענתה מיד" הוא כתב. "היא חשבה, התלבטה ואז אמרה: 'אם הייתי צריכה לתת עצה אחת בלבד, היא להשקיע בקשרים אנושיים. אין דבר חשוב יותר בחיים מקשרים אנושיים, ואני חושבת שהשנה האחרונה הבהירה לנו זאת היטב'״.

בסיום הפגישה סיפר אור למלכה, שביהדות נהוג לברך כשפוגשים מלך או מלכה, ולאחר שהסכימה, הוא אמר בקול, בשמו ובשם כל מדינת ישראל שאותה הם מייצגים:"ברוך…שנתן מכבודו לבשר ודם". הוא מספר, שהמלכה חייכה והודתה להם בהתרגשות. "בעיני, העצה המלכותית וברכת המלכים היו עיקר האירוע" הוא שיתף.

השגרירה לבשה שמלה יפה בצבע כחול שהלם את צבע עיניה, אותה עיצבה אליאן סטולרו.

לא רק בצבע הדגל. חוטובלי בשמלה של מעצבת ישראלית. צילום: תמי שפלר קזדן MART Photography


ביי ביי יצחק יקר, הלו נעם

אירוע פרידה סנסציוני מנציג ההסתדרות הציונית העולמית בבריטניה, יצחק זוננשיין, התקיים ב JW3-, עם הופעת הזמרים, נועה בודנר, מיכאלה שטרן, עידו סטורר, ראלף בוגארד; זוכי Britain got talent – המנטליסטים צמד DNA ; והדי.ג'יי הישראלית, הילית קולט.

את האירוע היה אמור להנחות כתב חדשות 12 אלעד שמחיוף, אך זאת נבצר ממנו כי חלה בקורונה. גם השגרירה לא הגיעה לאירוע; היא נכנסה לבידוד אחרי שאחד מאנשי צוותה התגלה כמאומת לנגיף. את האירוע הפיקה עמית פרייזר, וברגע האחרון בעלה, קית' פרייזר, גוייס להנחות. הנציג החדש של הצ"ע, נעם ריף, הגיע במיוחד לאירוע והציג את עצמו לנוכחים.

ישראלים בלונדון

ישראלים באנגליה

מסיבת סוף שנה ופרידה מיצחק זוננשיין שליח הצ"ע. מלמעלה: בתמונה עם אשתו איטה; הזמרים נועה בודנר, מיכאלה שטרן, עידו סטורר וראלף בוגארד; והדיג'יית הילית קולט. צילום: תמי שפלר קזדן MART Photography


פינה חמה בלב. סאטירה בריטית עם יוצרת ישראלית

קרן שפט, מפיקה ויוצרת שגרה בלונדון, מפיקה בימים אלה סאטירה קצרה המבוססת על חוויות אישיות של התסריטאי ג'ונה מור כחייל בודד בצה"ל, וכמי שגדל בקהילה היהודית המקומית. הסרט הקצר שואף לספק הצצה הומוריסטית למורכבות הקהילה היהודית בבריטניה, בייחוד לאור עליית מקרי האנטישמיות בלונדון. "אני מאמינה שחשוב להביא סיפורים יהודיים נוספים לאור הזרקורים", היא אומרת למדור זיוה'לה. ההפקה מחפשת עזרה במימון דרך קמפיין המונים. למעוניינים, צרו קשר עם קרן במייל: shefet.k@gmail.com. שמחנו לעזור!

סאטירה. מימין: ג'ונה מור וקרן שפט


פגש ישראלי משפחתי מבית "שלנו", ישראלים בלונדון

מי לדעתכם נהנה יותר, הכלבים, הילדים או המבוגרים? הצצה לפיקניכלב; עוד מפגש ישראלי משפחתי מבית "שלנו", ישראלים בלונדון.

מצאתם טעות?
זיוה לוי - מסקרת אירועים בלונדון

זיוה לוי

יש לכם מידע על אירועים בלונדון? כתבו אליי

לכתבות נוספות של זיוה לוי
תגיות : אודליה הרוש, אור אלון, אירועי הקהילה הישראלית בלונדון, אירועים לישראלים באנגליה, אירועים לישראלים בבריטניה, אירועים לישראלים בלונדון, אירועים לקהילה הישראלית בלונדון, איתן פוקס, אלעד שמחיוף, גיא עמיר, הילה מוסיוף, הילית קולט, הקהילה הישראלית בלונדון, זיוה לוי, זיוהלה, זיוה׳לה, טלי צמח, ישראלים באנגליה, ישראלים בבריטניה, ישראלים בלונדון, לירז חממי, מיכאלה שטרן, מיכל אגמון, נועה בודנר, נעם ריף, עידו סטורר, עמית פרייזר, ענת קורן, פטי הוכמן, ציפי חוטובלי, קידנזה, קית' פרייזר, ראלף בוגארד, רונן סביון
יכול לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *