איך לקדם ולשווק את העסק שלכם בלונדון?

אם מושגים כמו אאוטבריין, רימרקטינג וקהלים דומים זרים לכם, כדאי לכם לקרוא את העצות שחולק איתנו אסף שמעוני על שיווק דיגיטלי נכון של עסקים באנגליה

אסף שמעוני היה שותף ובעלים באחת מחברות קידום האתרים המובילות בישראל, בשם ״אפליד״ (Uplead). ואז, לפני שלוש שנים, עבר ללונדון יחד עם זוגתו ושני חתולים, ופתח כאן חברת פרסום בשם Alt_. לאחר שצבר ניסיון וידע בשיווק הדיגיטלי באנגליה, תחום שבו עבד ב-12 השנה האחרונות, הוא מעוניין לשתף אותנו בטיפים מועילים.

״זה היה החלום של שנינו לעבור למדינה אחרת לתקופה ולעשות שינוי״, מספר אסף. ״בת הזוג שלי התקבלה ללימודי תואר שני בלונדון ועברנו לעיר. די במהרה הבנו שאנחנו אוהבים ומתחברים לחיים בלונדון ונשאר גם אחרי תקופת הלימודים. מבחינתי, זה דרש לעזוב את החברה בתל אביב ולפתוח חברה חדשה בלונדון – צעד גדול ומשמעותי עבורי, שהיום במבט לאחור אני מבין שזה היה הדבר הכי נכון לעשות, גם ברמה המקצועית וגם ברמה האישית״.

פתיחת עסק באנגליה עלול להיות מסובך מבחינה בירוקרטית. איך התמודדת עם כל הקשיים הנלווים?

״מודה, זה לא היה פשוט. זה הצריך כמעט שנה של הכנות, מחקר של השוק באנגליה, הכנה של הלקוחות, פתיחת חשבונות בנק, פתרונות תשלום במטבע זר ללקוחות הישראליים ועוד אינסוף בירוקרטיות. אך החיפוש אחרי אתגרים חדשים – לאחר כל כך הרבה שנים בתחום והצורך שלי להתפתח בעבודה מול שווקים בינלאומיים – דירבן אותי לעשות את הצעד. לרגעים היו גם ספקות. אך הודות ללקוחות נאמנים שהולכים איתי שנים בנוסף לקשרים שיצרתי, מחקר מקדים וניסיון, צברתי ביטחון לעשות את הצעד הזה, שיש כאלה שיחשיבו אותו כדרסטי״.

למה בעצם עזבת את החברה בישראל?

״החברה גדלה וגייסנו עובדים, ופתאום הקשר עם הלקוחות אבד קצת. היה חסר לי הקשר האישי ומצאתי את עצמי מתעסק יותר ויותר בפיתוח, בחשבונות ובניהול עובדים, ופחות במה שהביא אותי לתחום הזה מלכתחילה – האהבה לתחום והקשר עם הלקוחות. החלטתי לחזור ולנהל חברה קטנה יותר, ולבחור מי הלקוחות איתם אני עובד. אחת מההחלטות החשובות שלקחתי היא שללקוחות שלי מגיע יותר מעובד עם שנה ניסיון. הקשר של הלקוחות הוא רק מולי, כדי שיקבלו ייעוץ מהגורם המקצועי ביותר בחברה״.

אסף שמעוני - שיווק דיגיטלי בלונדון

״הקשר של הלקוחות הוא רק מולי, כדי שיקבלו ייעוץ מהגורם המקצועי ביותר בחברה״. אסף שמעוני

איך מקדמים ומשווקים עסק חדש באנגליה?

״מרבית העסקים הקטנים שקמים, מתחילים את חייהם עם קבוצה קטנה של לקוחות. הבסיס הראשוני של התרחבות אצל מרבית העסקים מתחיל מפה לאוזן. הבעיה בשיטת השיווק הזו, היא שהיא מאוד מצומצמת ולא מאפשרת מנגנוני צמיחה איכותיים. בסופו של דבר, אין שום דבר אקטיבי בצורת השיווק הזאת. חשוב שארגז הכלים שלך יהיה גדול ומגוון, אבל יותר חשובה מזה היא ההבנה שכיום כל עסק חייב להיות נוכח במרחבים הדיגיטליים. אם אין לך נוכחות דיגיטלית חזקה, העסק לא יתפתח לשום מקום. יש יותר מדי תחרות כיום כמעט בכל תחום וכל עסק חייב שתהיה לו נקודת פתיחה טובה לפחות כמו האחרים כדי להצליח לשרוד״.

איך משפרים את הנוכחות הדיגיטלית?

״כמה דרכים שבהן תוכלו לייצר נוכחות שכזו בצורה פשוטה היא על ידי כלים שבאופן יומיומי רובנו משתמשים בהם גם כך, אז חבל שלא לנצל אותם. אני מדבר כמובן על הרשתות החברתיות ומנועי חיפוש כמו: פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, יוטיוב וגוגל״.

עלונדון אצלכם במייל ובדואר
הרשמו עכשיו

ואחרי שמקימים עסק עם עמוד פייסבוק וחשבון אינסטגרם, מה הצעד הבא?

״עכשיו מתחיל הכיף האמיתי. יש כל מיני גישות לפרסום ברשתות החברתיות, השאלה הראשונה שצריכה להישאל היא מי קהל היעד שלכם, באיזה פלטפורמות תגיעו ללקוחות פוטנציאליים בצורה היעילה ביותר, וכמה תהיו מוכנים להשקיע על מנת להביא עסקה ממוצעת. היעד הראשוני שלנו הוא החזר השקעה חיובי ומשם לפתח את הפעילות ולהפוך אותה ליותר ויותר רווחית״.

מה זה אומר בפועל? יש שיטות שתוכל לשתף?

״כמובן. יש מיליון ואחד דברים שאפשר לעשות. האופציות הן בלתי מוגבלות והכל ניתן ללמידה ברשת, אבל זה תלוי בהחלט ביכולות הטכניות של כל אחד ואחד, הזמן העומד לרשותכם ותקציב כמובן. כמנהל עסק משלי, אני מודע לעומס שיכול להיווצר בעבודה היומיומית, ובכנות, לרוב בעלי העסק אין את הזמן הנדרש כדי לבצע את הפרסום בעצמם, לפחות לא ברמה מספקת ומקצועית.

״אחד הדברים החשובים ביותר לעסק, זה דאטה של לקוחות פעילים ולקוחות עבר או לחילופין, גולשים שמתעניינים במוצר או בשירות שאתם מציעים, למשל כתובות מייל, מספרי טלפון וכד׳. על מנת לגרום לאנשים לחשוף את כתובת המייל שלהם, אתם צריכים להציע להם משהו בתמורה. זה יכול להיות מדריך מפורט כלשהו או הטבה ברכישה למשל. ברגע שיש לכם רשומות מיילים, יהיה לכם דאטה מבוסס של האנשים שהביעו עניין בעסק שלכם. כלומר, עברתם כבר את השלב הראשוני של איתור לקוחות פוטנציאליים וזה מאפשר לכם להתחיל להבין מי קהל הלקוחות ולהשתמש במידע הזה לפרסום המוצר/השירות שלכם. רוב העסקים לא מבינים עד כמה רשומות מיילים הם נכס חשוב ולא משקיעים באיסוף ושמירה מסודרת של רשומות הלקוחות שלהם״.

שיווק דיגיטלי בלונדון - עלונדון

"אחד הדברים החשובים ביותר לעסק, זה דאטה של לקוחות פעילים ולקוחות עבר או dולשים שמתעניינים" (אילוסטרציה)

וזה נקרא רימרקטינג?

״סוג של. רימרקטינג הוא מושג רחב, שאומר שיווק מחדש לגולשים שכבר הביעו עניין בעסק שלך. לדוגמה, כאלה שנרשמו לניוזלטר, ביקרו באתר ובעמודי מוצרים מסוימים, הביעו מעורבות בעמוד הפייסבוק או באינסטגרם וכד׳. הדבר המרגש עוד יותר הוא שבאמצעות הרשומות הללו אתם יכולים לבנות בקלות קהלים דומים לקהל היעד שלכם״.

מה הכוונה בקהלים דומים?

״בפייסבוק זה נקרא קהלי Lookalike. פייסבוק יציגו את המודעה שלכם לאנשים שיש להם תחומים או מאפיינים דומים לקהל הרשומות שברשותכם או כל קהל רימרקטינג מסוג אחר. למעשה, זה מאפשר לכם להגיע לאנשים חדשים שלא נחשפו לעסק שלך. אבל על פי ההתנהגות שלהם ושאר מאפיינים שפייסבוק אוסף על כל גולש, יש סבירות גדולה מאוד שהם יביעו עניין בעסק שלכם כאשר יחשפו אליו״.

נשמע מעניין. איך עושים את זה?

״מוזמנים להציץ במאמר מפורט על בניית קהלים בפייסבוק באתר שלנו. מעבר לזה, יש המון מדריכים ברשת שמסבירים על התהליך. כמו כן, אני מעביר הדרכות המלמדות את הבסיס של שיווק דיגיטלי ומעניקות כלים שיסייעו לכם לשווק את העסק שלכם״.

ספר עוד על ההדרכות.

״זו סדנת שיווק דיגיטלי לעסקים קטנים (לחצו כאן לפרטים נוספים). מדובר במפגשים אחד על אחד, שבהם אנחנו עוברים על הבסיס של השיווק הדיגיטלי, בונים אסטרטגיה שיווקית שתתאים לעסק הספציפי שלכם, מקימים ומנהלים חשבונות בפלטפורמות השונות, לדוגמה גוגל אנליטיקס, גוגל אדס, מיילצ'ימפ (תוכנה למשלוח ותכנון ניוזלטרים), אאוטבריין (פלטפורמה להצגת מודעות באנרים באתרים) וכמובן פייסבוק ואינסטגרם. בנוסף, נלמד הגדרות ומדידה של פניות ורכישות על מנת שתוכלו לשפר את התוצאות מאתרכם״.

ואחרי הסדנה האם אפשר לנהל לבד את שיווק העסק או שעדיין צריך לפנות לחברה או איש מקצוע כמוך?

״עסקים קטנים יכולים לנסות לעשות זאת לבד – באופן בסיסי. אך יש מטרה נוספת וחשובה יותר; עסקים רבים שוכרים את שירותיהם של חברות קידום, מוציאים הרבה מאוד כסף על כך, ובסופו של יום לא מבינים כלום בתחום. קשה מאוד לבקר את איכות העבודה במצב כזה ולצערי בתחום יש לא מעט חברות שעושות את העבודה בצורה לא מקצועית. הסדנה מסייעת לך להיות בשליטה ועם יד על הדופק בכל שלב ושלב״.

אז מה מבדיל את Alt_ מחברות קידום אחרות?

״אנחנו חברה קטנה שנמצאת כל הזמן עם האצבע על הדופק על חידושים בתחום וחלק מהעבודה השוטפת שלנו הוא מחקר ופיתוח של שיטות פרסום וכן התחומים בהם עוסקים לקוחותינו. הגישה בה אני נוקט ומאמין בה בלב שלם היא גישה בוטיקית. זה אומר שתמיד אני הוא זה שאהיה בקשר ישיר עם הלקוח. אנחנו מתמחים לא רק בקידום אורגני וממומן, אלא גם בשירותים המשלימים כמו בניית אתרים, דפי נחיתה, שיפור אחוזי המרה וככלל מציעים חבילות אטרקטיביות כאשר החוק בחברה, הוא שאין חוזים ארוכי טווח של 6 – 12 חודשים כפי שמקובל בתחום. הלקוח יכול לבחור להפסיק לעבוד עמנו בכל שלב.

״בנוסף, אנחנו חברה בינלאומית שיודעת לסייע לאתר שלכם בשוק הישראלי וגם בשווקים דוברי אנגלית וספרדית, ותקבלו מערך שלם שעובד עבורכם באופן יומיומי עם מחשבה אחת בראש; איך לגרום לעסק שלכם לקבל יותר חשיפה ברשת״.

* רוצים לתאם פגישה עם אסף שמעוני ולראות כיצד הוא יכול לעזור לכם בקידום העסק? צרו עמו קשר באתר he.altdgtl.com או בוואטסאפ.

חברת שיווק דיגיטלי באנגליה - ALT_

״חברה בינלאומית שיודעת לסייע לאתר שלכם בשוק הישראלי וגם בשווקים דוברי אנגלית וספרדית״. צוות החברה ALT_

מערכת עלונדון – האתר לישראלים בלונדון, אנגליה, בריטניה והממלכה המאוחדת.

למאמרים נוספים מאת מערכת האתר
תגיות:
אסף שמעוני
עסק בלונדון
עסקים בלונדון
פתיחת עסק באנגליה
קידום עסקים בבריטניה
שיווק דיגיטלי באנגליה
שיווק עסק בלונדון
שיווק עסקי בבריטניה
שיווק עסקים באינטרנט

כתבות נוספות של מערכת האתר

קרא עוד